Проект “Простір мрій”: в Мариуполе представят 10 уникальных кованых скульптур, изготовленных здесь же

Проект “Простір мрій”: в Мариуполе представят 10 уникальных кованых скульптур, изготовленных здесь же

Проект “Простір мрій”, который реализуется в Мариуполе при поддержке  Украинского культурного фонда, готов выплеснуться из мастерских и представить на суд мариупольцев 10 уникальных кованых скульптур, которые сейчас, в эти дни, создаются кузнецами из Львова, Полтавы, Черновцов, Бердянска, Новотроицкого и Мариуполя непосредственно в городе.

Воодушевили и пригласили в Мариуполь кузнецов из разных уголков Украины Украинский культурный фонд и Национальный союз художников Украины.

Как рассказали организаторы, уже 7 сентября с 12.00 в центре семейного отдыха "Акварель" состоится выставка готовых работ.  

" Скульптури зроблені на основі малюнків дітей Маріуполя, Сартани та Мангушу. Серед них: “Морський охоронець-дракон”, “Коник, який мріє та діє” та “Руда лисиця”, “Біла птаха – символ Мангушу” та “Металевий птах-ворон”, закохані будиночки “Він, Вона…”, “Ліра” та “Маска” – символи творчості, мереживо з металу – “Металевий механізм” та піраміда-“Зоряна ніч”, - рассказали организаторы.

"О 15:00 заплановано урочисту презентацію кожної скульптури, яку проведуть дитина – авторка малюнку, та коваль-автор скульптури, та передача скульптур головам Маріуполю, Сартани та Мангушу. Таким чином, скульптури будуть подаровані громадам на фестивалі та пізніше будуть встановлені в парках Маріуполя, Сартани та Мангушу".

Кроме выставки кованых скульптур, состоится творческий фестиваль “Простір мрій”. Он объединит детей, молодежь, которые хотят творить, петь, играть. 

Програма фестивалю

7 вересня, 12.00 - 18.00

- Розпис металевої скульптури-велетня “Птахо-риба”. Ця інсталяція – бренд проекту “Простір мрій” розташується на горі над самим морем в центрі “Акварель”. Вона важить майже 4 тони, її довжина - 5,6 метрів, розмах крил 4 метри. Розписувати інсталяцію запрошуємо всіх бажаючих дітей, які прийдуть на фестиваль.

- Виставки унікальних виробів мистецтва, картин молодих митців, малюнків дітей.

- Майстер-класи від художників та ковалів, гончарів, клубу історичної реконструкції

- Танцювальний флеш-моб, конкурси та квести

- Гала-концерт творчих колективів Міського центру позашкільної роботи за місцем мешкання

18.00 – 21.00

- DJ [email protected]

8 вересня, 12.00 – 18.00

Мистецька лабораторія, пленери та майстер-класи від видатних українських та іноземних художників, скульпторів, фотографів, відеографів для всіх бажаючих.

Запрошуємо дітей та молодь на яскравий творчий фестиваль “Простір мрій”.

#Тут мрії прикрашають простір

Довідка

Маріупольська організація національної спілки художників України за фінансової підтримки Українського культурного фонду реалізує проект “Простір мрій” в Маріуполі.

В лютому цього року майже 100 учнів художніх шкіл Приазов'я – Маріуполя, Мангушу та Сартани взяли участь в конкурсі дитячих малюнків на кращий ескіз для скульптури, яку б вони хотіли бачити на ігрових майданчиках, в парках та зонах відпочинку. Пізніше художниками та мистецтвознавцями було обрано 10 малюнків, які стали переможцями конкурсу. Серед переможців учні маріупольської школи мистецтв - Низова Єва, Йора Яна, Антипюк Софія, Торкаєнко Катерина, Земляна Вікторія, Піщуліна Арина, Гордійчук Вероніка, Журавльова Анастасія, учениця художнього відділення Сартанської музичної школи Рожнова Ксенія, учениця Мангушської школи мистецтв Чих Вероніка.

За малюнками цих дітей на симпозіумі в Маріуполі створюють скульптури з металу. Cимпозіум ковальського мистецтва об’єднав майстрів зі всієї країни. Це ковалі - Святослав Лев, Андрій Коханевич, Олег Філевич (Львів), Владислав Вишневецький. Максим Солодков (Полтава), Андрій Хорт, Ігор Веренько (Чернівці), Олександр Шапошник (Бердянськ), Олексій Касян (Новотроїцьке) та Євген Овчаренко (Маріуполь).

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Мариуполь
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии