Турбота про городян чи маніпуляції?

Напередодні виборів політики наввипередки вправляються у кількості популістських обіцянок та виконанні буденних справ – встановлюють лавочки, латають дороги тощо. Всі давно звикли до такого перебігу подій, і, навіть, інколи намагаються вирішити свої комунальні проблеми саме під час передвиборчих перегонів. Адже політики для покращення рейтингу беруться за допомогу з превеликим задоволенням. Але інколи передвиборчі справи перетворюються на справжні маніпуляції.

Так, вже другий тиждень поспіль депутат міської ради Сергій Магера з екранів маріупольских телеканалів розповідає, як мешканцям змінити керуючу компанію. Однак, робить це на прикладі єдиної приватної в місті керуючої компанії «Місто для людей».

Також депутат відверто маніпулює виборцями, говорячи про те, що потрібно повертати людям гроші або знижувати плату за послуги. По-перше, компанія «Місто для людей Маріуполь» на підставі актів комісійного обстеження регулярно робить перерахунок коштів мешканцям тих будинків, в яких з певних причин не виконується прибирання, або не працюють ліфти.

По-друге, автоматичне коригування ціни на послугу з управління багатоквартирними будинками з 1 липня 2019 року на 5% відбулось у зв’язку із зростанням індексу інфляції у країні, про що клієнти компанії були заздалегідь поінформовані. У статті замовчується інформація про те, що автоматичне зростання цін торкнулось усіх мешканців Маріуполя. Тарифи на послугу з управління з 1 липня підняли усі керуючі компанії та ОСББ міста.

Також хочемо наголосити, що швидкість та якість надання послуг напряму залежать від рівня оплати власниками житла комунальних послуг. Вже зараз на рахунках деяких будинків накопичилась значна сума боргу, і цифра продовжує зростати. Тож заклики політиків не платити лише посилюють комунальний колапс у місті, а також роблять власників квартир боржниками. Бо накопичену суму боргу компанія буде вимушена стягувати в судовому порядку.

Ми всі дорослі люди, тому маємо розуміти просту істину - неможливо робити ремонти, не маючи на це коштів. У своїх інтерв’ю журналістам, а також під час минулих депутатських слухань С. Магера неодноразово закликав громадян не платити за комунальні послуги компанії «МДЛ Маріуполь», забуваючи, що такі заклики можуть мати юридичні наслідки – а саме, бути приводом для звернення компанією до суду у зв’язку зі вчиненням посадовою особою дій, які перешкоджають проведенню господарської діяльності компанії.

Передвиборчою маніпуляцією є і гучна заява про те, що депутатський корпус в найближчі дні прийме рішення щодо продовження або припинення договору з «МДЛ Маріуполь». Юридичних підстав для припинення договору немає.

Компанія «Місто для людей Маріуполь» вкотре звертається до своїх клієнтів з проханням не сприймати передвиборчі заклики всерйоз. Безкоштовний сир буває лише в мишоловці. Замисліться, кому і для чого вигідно створювати ОСББ, а також перешкоджати законній діяльності компанії, працівники якої – у більшості своїй, колишні працівники ЖЕКів, офіційно працевлаштовані, забезпечені спецодягом, інструментом, службовими автомобілями, та повним соц. пакетом. Спробуйте з’ясувати, а чи офіційно працевлаштовані двірник та слюсар в сусідньому ОСББ, яким чином виконується розрахунок за надані кошти з підрядними організаціями (адже оплата лише готівкова, і відсутності махінації з готівкою вам ніхто не гарантує). Задайте питання знайомим головам ОСББ, чи вистачає суми, отриманої з тарифу, на оплату непередбачених аварійних робіт, і як стягується заборгованість з боржників.

Приймайте всі рішення, що стосуються вашого житла, зважено, адже не політикам потім платити борги за комуналку або судитися з нечистими на руку головами ОСББ, чи відвойовувати незаконно зайняті нежитлові приміщення. А змінити керуючу компанію мешканці завжди встигнуть. Але нагадуємо, що всі керуючі компанії міста, окрім «МДЛ» - це колишні ЖЕКи, яким ви вправно сплачували десятиріччями. Що вони зробили за ці роки у ваших будинках? Чи повернули сплачені вами кошти при проведенні комунальної реформи? А тепер вони хочуть повернутися.

Чи прагнете ви до змін, чи оберете минуле? Вирішувати вам.

Компанія "Місто для людей" - провідна приватна керуюча компанія на ринку ЖКГ України. Має представництва у Києві та 6 інших містах країни. Компанія обслуговує понад 224 000 клієнтів.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии