• Головна
  • Коментар «МДЛ Маріуполь» щодо ситуації в будинках за адресами: вул. Сєченова, 82 та Гастело, 3
Новини компаній
11:01, 20 червня 2019 р.
Надійне джерело

Коментар «МДЛ Маріуполь» щодо ситуації в будинках за адресами: вул. Сєченова, 82 та Гастело, 3

Новини компаній

14 червня на маріупольскому телеканалі ТБ-7 вийшов сюжет «Хто буде платити за згорілу техніку», в якому представники міських комунальних підприємств акцентували увагу глядачів на тому, що перепади напруги, внаслідок яких в будинках за адресами: вулиця Гастело, 3, та вулиця Сєченова, 82, в мешканців вийшло з ладу багато електроприладів, є виною компанії «Місто для людей Маріуполь».

Компанія «Місто для людей Маріуполь» повідомляє, що інформація про зміну напруги за вищевказаними адресами вперше зафіксована 12 червня. Згідно зі стандартами компанії в будинки по вул. Гастело, 3, та Сєченова, 82, одразу виїхала наша аварійна бригада, а також електрик денної зміни.

Аварія сталася внаслідок замикання між фазним і нульовим проводом, в результаті чого напруга в деяких квартирах впала до 0В, а в деяких піднялась до 380В. Наші електрики вимкнули ввідні рубильники до прибуття на місце аварійної служби ДТЕКу. 

У той же час, в коментарі до сюжету на місцевому телеканалі, голова Кальміуської райадміністрації говорить про те, що, якщо аварія сталася на силовому кабелі від лінії передач в будинок і безпосередньо у будинку, то це - зона відповідальності компанії «МДЛ Маріуполь». Дана інформація не відповідає дійсності, адже компанія «МДЛ Маріуполь» обслуговує лише кабелі, розташовані, починаючи на вводі в будинок.

Також у коментарі Петра Чекера, начальника НКП «Зеленого будівництва» говориться про те, що «Місто для людей Маріуполь» згідно правил благоустрою мають утримувати зелені зони. Тобто, невчасно обрізані дерева, що торкаються електрокабелю, могли спровокувати аварію.

Компанія «Місто для людей Маріуполь» наголошує на тому, що роботи з кронування дерев та ліквідація зелених насаджень не передбачені тарифом.

Відповідальність за знесення, кронування та санітарне обрізання дерев та кущів на територіях, прилеглих до будинків усіх форм власності несуть адміністрації районів, в даному випадку – Кальміуська рай адміністрація. Також ця інформація фіксується ДРЖКІ. Інвентаризація таких насаджень входить в компетенцію управління екології.

В той же час, ми не відмовляємо жителям, переадресовуючи такі заявки до районних адміністрацій і беручи участь в комісійному обстеженні дерев, що підлягають спилюванню. З початку 2019 року до нашої компанії не надходило жодної заявки на спилювання аварійних дерев за адресами: вулиця Гастело, 3, та вулиця Сєченова, 82. Перша заявка з такою проблематикою зафіксована в нашій системі 13 червня, вже після аварії.

Крім того, в сюжеті озвучена інформація, надана представниками ДТЕКу, що абонентська підстанція, яка знаходиться поряд з вищевказаними будинками, не належить компанії ДТЕК. Не перебуває вона й на обслуговуванні нашої компанії.

Межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності, права та обов’язки учасників роздрібного ринку визначені Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» - http://www.nerc.gov.ua/?id=31833.

Для вирішення питання компенсації за техніку, що вийшла з ладу внаслідок аварійної ситуації, радимо мешканцям звертатись з відповідними заявами до компанії ДТЕК.

Компанія "Місто для людей" - провідна приватна керуюча компанія на ринку ЖКГ України. Має представництва у Києві та 6 інших містах країни. Компанія обслуговує понад 224 000 клієнтів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...