Тільки сильна жінка здатна зміцнити країну та захистити людей - 0629.com.ua

Тільки сильна жінка здатна зміцнити країну та захистити людей

Юлія Тимошенко - найвпливовіша жінка сучасної України, що підтверджується не тільки численними рейтингами популярних видань, а й, якщо відверто, народною любов'ю. Завдяки незмінній підтримці виборців, голова «Батьківщини» ось уже протягом 20 років залишається в активній політиці. Цей величезний період, без перебільшення, можна назвати ерою Тимошенко. Усі її конкуренти, в основному чоловіки, зійшли з дистанції й піддалися політичному забуттю. Вона ж вистояла й продовжує боротьбу за країну, за її незалежність.

Минуле – найкращий друг майбутнього

Уперше Тимошенко стала народним депутатом 1997 року, а в грудні 1999-го вона зайняла посаду віце-прем'єр-міністра з питань паливно-енергетичного комплексу. Тоді лідерові «Батьківщини» вдалося припинити ганебну практику так званих «віялових» відключень електроенергії, коли без світла залишалися цілі райони. Тимошенко вивела з «тіні» багатомільярдні ресурси, ліквідувала в енергетичній сфері бартер. У бюджеті з'явилися гроші, тому людям припинили затримувати соціальні та пенсійні виплати.

У 2004 році лідер «Батьківщини» добровільно відмовилася від президентських амбіцій, підтримавши єдиного кандидата від демократичних сил Віктора Ющенка. Парламент 373 голосами обрав її головою уряду. У підсумку зарплати, пенсії і стипендії зросли в 1,5-2 рази, а розмір допомоги при народженні дитини - у 12 разів!

Найяскравіша подія першого прем'єрства Тимошенко - повернення під контроль держави найбільшого металургійного комбінату України «Криворіжсталь», який потім на відкритих торгах продали інвестору за суму, що склала половину всіх надходжень від приватизації за 13 попередніх років.

Тоді Тимошенко заявила про необхідність реприватизації 3.000 підприємств, приватизованих з порушенням законодавства. Це не сподобалося олігархам, тому вони, граючи на амбіціях тодішнього президента Ющенка, зняли лідера «Батьківщини» з посади, яку вона займала лише протягом 7,5 місяця. Цікаво, що за два тижні до цього президент назвав уряд Тимошенко найкращим за всю історію.

Лідер «Батьківщини» не підписала ініційованого Ющенком Універсалу національної єдності, унаслідок якого прем'єром став Янукович. Згодом Партія регіонів почала скуповувати в парламенті депутатів, щоб створити більшість у 300 голосів і долати вето Ющенка на будь-які закони. Президент був змушений розпустити ВР. Нова Рада знову обрала Тимошенко головою уряду.

Юлія Володимирівна вчергове вдарила по олігархах і корупціонерах, зокрема відмовилася від посередника в газовій сфері «РосУкрЕнерго» й уклала прямий контракт між НАК «Нафтогаз України» і «Газпромом». Окрім того, уряд повернув у державну власність шельф Чорного моря, на який поклали око младоолігархи Януковича.

У ті складні роки трималися стабільні тарифи на газ і електроенергію для населення - чого зараз не може забезпечити ні прем'єр-міністр, ні президент. При Тимошенко стали безкоштовно давати квартири черговикам, чого не було раніше. Почалися виплати компенсацій за втрачені вклади в Ощадбанку СРСР. Введено ЗНО знань для вступу до університетів, чим Тимошенко відкрила дорогу талановитій молоді.

Незважаючи на світову фінансово-економічну кризу, Кабмін Тимошенко відновив серійне виробництво вітчизняних літаків марки «Ан», на озброєння армії прийняли принципово новий танк «Оплот».

Протягом двох років прем'єрства Юлії Тимошенко всі без винятку сільгоспвиробники отримували найвищу підтримку з держбюджету. Саме тоді Україна зібрала найбільші врожаї й посіла третє місце у світі за експортом зерна.

Щоб підтримати сільську медицину, уряд направив у районні та сільські лікарні 3 тис. автомобілів. Пізніше прокуратура Пшонки за наказом Януковича марно намагалася знайти порушення при реалізації цієї державної програми.

З ініціативи Тимошенко в країні зупинили діяльність гральних закладів, щоб захистити моральність і духовність молоді, зменшити залежність українців від ігроманії.

До Тимошенко можна по-різному ставитися, але, поклавши руку на серце, слід визнати: ні Яценюк, ні Гройсман не зробили і десятої частки того, що вдалося лідерові «Батьківщини» на чолі уряду.

Янукович і Манафорт проти Тимошенко

Політичне життя України проходила під знаком Тимошенко навіть тоді, коли вона перебувала у в'язниці. Президент-чоловік боявся її як вогню, тому й кинув за ґрати. ЄС, США і міжнародні організації заявили, що судовий процес проти Тимошенко був політично мотивованим.

Щоб підвищити рейтинг Януковича за кордоном, американський політтехнолог Пол Манафорт розробив таємну медіа-стратегію, однією з цілей якої була дискредитація Тимошенко. Пізніше проти Манафорта відкриють кримінальну справу, правда, не в Україні, а в США. З сенсаційних документів американського розслідування, опублікованих британською газетою «The Gurdian», стало відомо, що Манафорт отримав від команди Януковича 75 млн доларів на поширення «чорнухи» проти Тимошенко.

Навіщо Януковичу викидати на це шалені гроші? По-перше, політичні переслідування Тимошенко в Україні викликали гостру критику як у США, так і в Євросоюзі, і у зв'язку з цим потрібно було показати світові «справжнє обличчя» екс-прем'єр-міністра України. По-друге, Янукович «переміг» Тимошенко на президентських виборах з мінімальною перевагою, а тому лідер «Батьківщини» представляла для нього велику небезпеку як політичний опонент.

 «Завдяки статті в «The Gurdian», ми бачимо, що це була повномасштабна кампанія, тривалістю не один рік, з дискредитації Тимошенко як політика і державного діяча, - каже політолог Сергій Биков. - Сьогодні ми можемо спостерігати, що Банкова використовує ті ж фейки, які використовував Янукович для дискредитації Тимошенко».

Маргарет Тетчер і Ангела Меркель

Лідер «Батьківщини» була особисто знайома з Маргарет Тетчер, найвизначнішим політиком ХХ століття, яку за рішучість прозвали «залізною леді». Це була перша жінка, котра стала прем'єр-міністром європейської держави.

Рятуючи Великобританію від економічної кризи, Тетчер провела доволі радикальні реформи, які згодом назвали за її іменем «тетчеризмом». Результатом стало зниження рівня інфляції, зменшення впливу держави на економіку, розвиток середнього й малого бізнесу, поліпшення ситуації на ринку робочої сили. Окрім того, Тетчер розв’язала наболілі проблеми у вугільній промисловості, ініціювала приватизацію державних компаній.

За аналогією з Маргарет Тетчер Юлію Тимошенко також називають «залізною леді» - за стійкий характер, твердість у захисті інтересів країни й непохитність духу.

Феномен Маргарет Тетчер став важливою віхою в просуванні жінок у політиці. Тетчер сприяла руйнації стереотипу про жінок як про домогосподарок, адже вперше в Європі (1979 року) жінка була обрана представляти країну на світовій арені.

«Будь-яка жінка, яка розуміє проблеми, що виникають при управлінні домівкою, може зрозуміти проблеми, котрі виникають при управлінні країною», - небезпідставно вважала Маргарет Тетчер і підтвердила цю тезу всією своєю діяльністю на посаді прем'єр-міністра однією з наймогутніших країн світу.

Ще один яскравий приклад жінки в європейській політиці - Ангела Меркель. Вона - перша і єдина жінка на посаді канцлера в історії Німеччини; займає його з 2005 року до цього часу, очолює вже четверте поспіль уряд і вже 13 разів ставала найвпливовішою жінкою-політиком у світі.

Меркель є прихильником «соціально-орієнтованої ринкової економіки», виступає за продовження санкцій проти Росії через анексію Криму та війну на Сході України. До речі, Меркель іноді називають «тевтонською Маргарет Тетчер».

Остання зустріч Меркель і Тимошенко відбулася в кінці 2018-го в Києві. Тоді політики обговорили питання відновлення України, зокрема реалізацію після президентських виборів Нового курсу лідера «Батьківщини».

І французькі, і османські

На відміну від Західної Європи, в давнину на українських землях жінки відігравали важливу роль у суспільному житті. Навіть відомі факти, що жінки-войовниці, переодягнувшись у чоловіче вбрання, брали участь у походах русів на Візантію.

Нині одна з найвищих нагород України - «жіноча», це Орден княгині Ольги, який вручають за видатні заслуги в державній та громадській діяльності. Княгиня Ольга - знаменита правителька Київської Русі, що прославилася жорстокою помстою за смерть свого чоловіка князя Ігоря. Князь загинув від рук древлян після кількаразового стягування з них данини. Княгиня Ольга послідовно розправилася зі старійшинами древлян, а потім остаточно упокорила цей народ. Під час правління Ольги Київська Русь зміцніла, приросла новими землями.

Серед найвпливовіших жінок історики також називають Анну Ярославну - молодшу дочку київського князя Ярослава Мудрого. Вона - дружина французького короля Генріха I і королева Франції. Відома в західноєвропейській історіографії як Анна Руська або Анна Київська. Прабабуся майже 30 французьких королів. Під час вінчання подарувала чоловікові привезене з Києва Євангеліє, писане кирилицею. Усі наступні королі аж до революції 1793 року присягали на цій святій книзі.

У теперішній традиції до переліку найвідоміших жінок давньої і сучасної України входить Роксолана (Анастасія Лісовська), улюблена дружина султана Османської імперії Сулеймана Пишного, народжена буцімто на Прикарпатті. Мала великий вплив на чоловіка й османську політику, більше трьох десятиліть була однією з найвпливовіших особистостей у мусульманському світі.

Тож розквіт і щасливе майбутнє моєї країни я пов`язую лише з  сильною та мудрою жінкою.

     Віктор БОНДАР

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
"Good weekend"
На выходных в Мариуполе пройдут множество мероприятий. Мы собрали для вас 5 самых интересных и ярких событий ближайших выходных. Открытие гоночного сезона «Timeattack» пройдет на территории старого аэродрома в субботу, 20 апреля в 10.00. Здесь состоятся официальные соревнования по драг-рейсингу при поддержке управления по физической культуры и спорта Мариупольского городского совета. Принять участие в заездах смогут все желающие. Вторым ярким событием ста...
Общество
ВСУ ликвидировали российского наемника из Ханты-Мансийска под Мариуполем.Об этом написал в соцсетях один из террористов т.н. "ДНР" Дмитрий Яремко.13 апреля 2019 года под Мариуполем в районе оккупированного поселка Ленинское погиб очередной боевик. Это был наемник из России,  уроженец Ханты-Мансийска Шелуха Николай Николаевич   30.08. 1987 г. р.Мужчина воевал за террористов в составе т.н. 9-ого отдельного штурмового полк морской пехоты первого армейского ко...
Блог 0629
Частная предпринимательница Дузь, по заказу какой-то организации в Мариуполе (назвать заказчика нам отказались) проводит социологическое исследование. Цель исследования прозрачна и понятна: узнать, как горожане относятся к действующей городской администрации, Метинвесту и некоторым публичным персонам в Мариуполе. Замечаете ли вы перемены в городе? Доверяете ли Вадиму Бойченко? А Махсме, Таруте, Тернавскому, Цкитишвили? Как вы думаете, полезен или вреден дл...
Криминал
Работник исполнительной службы Главного территориального управления юстиции требовал 12 тыс. грн. взятки от мариупольца.Об этом сообщает пресс-служба Центрально отдела полиции. Следователи Центрального отдела совместно с работниками прокуратуры №1 Мариуполя и сотрудниками Управления защиты экономики в Донецкой области Департамента защиты экономики Национальной полиции Украины разоблачили на взятке должностное лицо, сотрудницу Государственной исполнительной...
Происшествия
Пассажирский поезд  №104 Мариуполь - Киев, который должен был отправиться в путь в 14.50, уже почти два часа стоит на станции. Об этом 0629 сообщили пассажиры.  По предварительной информации, на мосту, в районе станции Сартана, завалился вагон хопер-дозатор и есть угроза обвала состава на железнодорожные пути. Как сообщает пресс-служба компании "Метинвест", арендованный МК «Азовсталь»  тепловоз двигался груженный агломератом двигался со стороны комбината и...
Общество
Сегодня, 19 апреля, в Мариуполе стартовала подготовка пляжей к летнему сезону. Работы идут на береговой полосе даже в ветреную и холодную погоду, совсем не располагающую к морскому отдыху. На пляже устанавливают новое оборудование и чистят дно от мусора. О подробностях подготовки подготовки к пляжному сезону рассказал начальник МКП "Зеленого строительства" Петр Чекер. Брифинг проходил на пляже поселка Песчаный. Чекер сказал, что песок на пляже просеивается...
Общество
Сегодня в 19.00, в  последнюю пятницу перед вторым туром выборов состоятся дебаты между кандидатами в президенты на НСК "Олимпийский". Как сообщает "Украинская правда", кандидаты в президенты Петр Порошенко и Владимир Зеленский ответят на три вопроса каждый.  Вести дебаты будут журналисты Андрей Куликов, предложенный штабом Порошенко, и Елена Фроляк от штаба Зеленского. Дебаты начнутся с 5-минутных выступлений каждого из кандидатов, после этого каждый от...
Новости компаний
Только до 22.04 скидки до 1000 грн. Интересное предложение от стильного магазина обуви "Spazzio".Только до 22.04 у вас есть возможность приобрести обувь высокого качества с МЕГА СКИДКОЙ до 1000 грн. В "Spazzio" представлена новая коллекция обуви весна-лето 2019.  Ждем вас в ТРЦ Порт сити 1 этаж (возле маг. Samsung)
Происшествия
Пятимесячный Артем Фтиц впал в кому 12 апреля. За неделю его посмотрело много врачей, сделали УЗИ и КТ. У мальчика опухоль мозга, он в крайне тяжелом состоянии. Об этом 0629 рассказала мама мальчика. "Нам говорят, ждите. А чего ждать, нужно же что-то делать. Мы готовы везти, лететь. Нашли врачей в Турции, только для перелета нужно 17,3 тыс. евро. А как его довезти до Запорожья? Врачи говорят, что транспортировать опасно",- говорит мама Кристина. Мальчик ро...
Новости по теме
Выборы 2019: двойные дебаты, звонки от Порошенко и новая команда Зеленского
Гройсман в Мариуполе увидел самого молодого директора школы и заговорил на немецком,- ФОТО, ВИДЕО
Кандидаты в президенты наконец договорились о дебатах
Юлія Тимошенко: Вибір у нас лише один - тільки вперед!
Сегодня еще можно изменить место голосования во втором туре президентских выборов
Новости от кандидатов: Зеленский и Порошенко поспорили в прямом эфире на «1+1», команда Зе и антикоррупционный суд, - ВИДЕО
Несовпадение: Порошенко будет дебатировать 14 апреля на стадионе и 19-го - в телестудии, а Зеленский - только 19 и только на стадионе
Осталась неделя: изменить место голосования избиратели могут до 15 апреля
На НСК "Олимпийский" заявили, что готовы к дебатам, но не имеют официальной заявки
"Я прийшов - тебе нема" Петр Порошенко и Владимир Зеленский сдали анализы, - ФОТО, ВИДЕО