• Головна
  • Дело про самоуправство горсовета: муниципалитет считает, что действует в рамках закона
12:20, 25 березня 2019 р.

Дело про самоуправство горсовета: муниципалитет считает, что действует в рамках закона

Продолжение темы. Мариупольский горсовет демонтировал контейнер по приему вторсырья, считая, что этот МАФ установлен незаконно, и что у мэрии есть все основания для сноса объекта.

Но владелец контейнера убежден, что у муниципалитета не было законных оснований для демонтажа его имущества. Следователи полиции, которые провели предварительное расследование, нашли его аргументы небезосновательными и вынесли постановление об открытии уголовного производства по статье за самоуправство.

Со своей стороны,  муниципалитет уверен, что действует строго в рамках своих полномочий. Сегодня пресс-служба горсовета прислала свою позицию по поводу сложившейся ситуации.

«Спеціалістами управління земельних відносин міської ради в рамках повноважень зі здійснення самоврядного контролю складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 13.03.2018 та вказівку (попередження) про необхідність усунення порушень вимог земельного законодавства №15 від 13.03.2018.

ФОП Осипенко Е.П. власноруч написав на екземплярі вказівки управління земельних відносин, що планує подати документи протягом 15 календарних днів.

Представники Інспекції міської ради з благоустрою м. Маріуполя в рамках повноважень зі складання актів щодо самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності склали акт комісійного обстеження б/н від 13.03.2018 та передали його на розгляд Комісії з питань користування об’єктами благоустрою на території м. Маріуполя для вирішення питання про демонтаж контейнерів.

Протоколом засідання Комісії з питань користування об’єктами благоустрою на території м. Маріуполя від 06.07.2018 №31 було прийнято рішення про демонтаж зазначених тимчасових споруд.

13.07.2018 працівниками ККП «Маріупольтепломережа» відповідно до договору, укладеному між департаментом по роботі з активами міської ради та ККП «Маріупольтепломережа», в присутності представників департаменту по роботі з активами міської ради, інспекції міської ради з благоустрою м. Маріуполя, Центральної районної адміністрації, департаменту з питань безпеки та запобігання корупції міської ради, Управління патрульної поліції в м. Маріуполь, ФОП Осипенка Е.П. було здійснено демонтаж одного металевого контейнера. ФОП Осипенко Е.П. запевняв, що два інші контейнери демонтує самостійно.

Зауважимо також, що твердження адвоката Лисова В.Л. з приводу розгляду справи у Господарському суді Донецької області не відповідають дійсності, є спотвореними.

Четвертого травня 2018 року Маріупольською міською радою було подано позовну заяву до ФОП Осипенко Е.П. про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки та приведення її до придатного для використання стану.

Господарським судом Донецької області 15.05.2018 відкрито провадження по справі №905/852/18.

Зауважимо, що до матеріалів справи було додано вказівку про необхідність усунення порушень вимог земельного законодавства від 16.03.2018 №15/2018, у якій   ФОП Осипенко Е.П. особисто надав пояснення, що ним планується подання документів протягом 15 календарних днів, з метою оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку, тим самим підтвердив протиправність встановлення металевих контейнерів та самовільне зайняття земельних ділянок площею 0,0029 га та 0,0014 га за адресою: вул. 9 Авіадивізії, 32 у Центральному районі міста.

Відповідно до акту виїзного обстеження від 15.08.2018 року було встановлено, що земельна ділянка звільнена від встановлених металевих контейнерів та приведена у придатний до використання стан.

Звертаємо увагу, що ФОП Осипенко Е.П. самостійно прибрав металеві контейнери.

Враховуючі вищенаведені обставини та у зв’язку з тим, що вже було розпочато розгляд справи по суті Маріупольська міська рада відмовилась від позову.

У зв’язку з вищевикладеним, здійснення зазначених дій не суперечить нормам чинного законодавства України», - говорится в официальном ответе мариупольской мэрии.

Читайте по теме: Мариупольский горсовет обвинили в самоуправстве из-за сноса МАФа

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь
live comments feed...