• Головна
 • Керуюча компанія чи ОСББ - який зробити вибір?
Новини компаній
11:03, 21 березня 2019 р.
Надійне джерело

Керуюча компанія чи ОСББ - який зробити вибір?

Новини компаній

Реформа комунальної сфери в Україні відкрила маріупольцям можливість вибирати управителів для свого будинку чи створювати ОСББ. Незалежно від того, яку форму обрали мешканці, всі вони сподіваються на покращення якості отримуваних послуг. Як не помилитися з вибором управителя? Які плюси і ризики приховує в собі кожна з форм керування багатоквартирним будинком?

Нереальні тарифи та низький рівень обслуговування колишніми ЖЕКами, відсутність протягом тривалого часу законодавчої бази призвели до низького рівня культури управління та експлуатації житлових та нежитлових об’єктів в Україні. У той же час власники квартир, щомісячно сплачуючи зростаючі рахунки, вимагають у відповідь підвищення якості рівня обслуговування. Головна мета нашої компанії – забезпечити комфортне проживання наших клієнтів, надаючи їм якісні послуги та пропонуючи справедливі тарифи.

Така розрекламована форма управління, як ОСББ, насправді, має досить мало прикладів успішної реалізації, адже ця робота потребує повного занурення в процес, на що у власників квартир просто не вистачає часу. До того ж, аби якісно керувати будинком, вам знадобляться ґрунтовні знання з бухгалтерії, юриспруденції, фінансів, а ще - вміння вирішувати конфлікти. Таких фахівців на ринку праці одиниці і навряд чи вони погодяться працювати за символічну плату. Якщо ж владу у вашому будинку намагається отримати стороння особа, це має як мінімум насторожити.

Серед переваг ОСББ називають:

 • Підвищення відповідальності мешканців будинку.
 • Можливість самостійно обирати постачальників послуг.
 • Можливість встановлювати нижчі тарифи у зв’язку з тим, що ОСББ не мають сплачувати ПДВ.
 • Можливість здавати в оренду площі для розміщення реклами та інші способи додаткового заробітку.

Недоліки ОСББ:

 • Жодне ОСББ не здатне утримувати штат необхідних фахівців та цілодобову аварійну та диспетчерську служби.
 • Близько 20% мешканців не сплачують комунальні платежі і за рахунок заборгованості знижується можливість вчасно сплачувати за обслуговування інженерних мереж та конструктиву будинку.
 • Власникам квартир регулярно доводиться витрачати багато часу на вирішення різноманітних суперечливих питань, які можуть викликати напруження у стосунках з сусідами. Це, у свою чергу, може призвести до марнування часу при вирішенні проблем, адже для прийняття рішення потрібно 2/3 голосів від усієї кількості мешканців будинку.

Також численні публікації в ЗМІ регулярно повідомляють про непоодинокі випадки шахрайства, з яким зіткнулись мешканці будинків з ОСББ. Це й незаконне створення шляхом подання фальшивих протоколів, привласнення майна та фінансів членів ОСББ, нецільове використання коштів власників квартир та інше.

Керуюча компанія чи ОСББ - який зробити вибір?, фото-1

Що можна зробити, аби уникнути махінацій при створенні ОСББ?

Важливо проконтролювати, чи правильно складено протокол, чи немає в ньому фіктивних підписів. За необхідності можна ініціювати перевірку документів правління ОСББ ревізійною комісією. У разі виявлення порушень можна звернутись з відповідною заявою до прокуратури.

А тепер розглянемо плюси та мінуси обслуговування будинку керуючою компанією

Серед переваг - усі проблеми з обслуговування інженерних мереж, конструктиву, оплата енергопостачання місць загального користування, ліфтів, їхнє технічне обслуговування контролюються керуючою кампанією, мешканцям не потрібно витрачати час на вирішення цих питань.

 • Можливість обирати послуги та періодичність їх надання.
 • За рахунок обслуговування великої кількості будинків, керуюча компанія отримує послуги від підрядників за кращими цінами.
 • Усі проблеми з повернення заборгованості за комунальні послуги бере на себе керуюча компанія.

Вагомим недоліком можна вважати комерційну таємницю, яка захищає дані про її фінансово-господарську діяльність.

Як показує досвід, залучення для обслуговування будинку професійної керуючої компанії має низку переваг. По-перше, керуюча компанія завжди об’єктивна: всі права і потреби, турботи і бажання мешканців для неї однаково важливі і значущі. При управлінні спільним майном непоодинокі випадки, коли незалежний модератор може допомогти у примиренні протистояння задля дотримання інтересів більшості жителів.

По-друге, послуги керуючої компанії зазвичай дешевші за рахунок ефекту масштабу: керуюча компанія вже має всю необхідну техніку та інвентар, майстрів і фахівців, у тому числі вузькопрофільних, а також великий досвід управління нерухомістю. Компанія співпрацює з підрядниками у різних сферах, за потреби наймає різних фахівців і може оцінити якість їх робіт. Спеціалісти компанії постійно стежать за станом будинку і можуть швидко відповісти на питання мешканців, запропонувати найкращі рішення.

В останні роки з’являється нова тенденція: мешканці, які керують своїм будинком самостійно, все частіше звертаються до управляючих компаній за специфічними послугами: локалізація аварійних ситуацій, ведення обліку, тощо.

З досвіду роботи нашої компанії оптимальний перелік послуг при співпраці з ОСББ включає:

 • поточний ремонт внутрішньо будинкових систем і конструктивних елементів будинку,
 • технічне обслуговування внутрішньо будинкових інженерних мереж і ліфтів,
 • благоустрій та прибирання прибудинкової території та сходових клітин,
 • цілодобова телефонна «гаряча лінія»,
 • у разі виникнення аварійних ситуацій обслуговування мобільними ремонтними бригадами у форматі 24/7,
 • профілактичний детальний огляд будинку та складання дефектної відомості для формування переліку необхідних ремонтних робіт,
 • підготовка календарних планів виконання робіт та річних кошторисів,
 • комплексний бухгалтерський та юридичний супровід діяльності ОСББ.

Вартість обслуговування будинку керуючою компанією залежить від рішення ОСББ щодо переліку послуг та їх періодичності, а також технічного стану будинку. Розмір і складові тарифу детально обговорюються і прописуються в індивідуальному договорі.

Перелік документів необхідних для укладення договору на обслуговування з ОСББ?

1. Лист-звернення із зазначенням загальної площі будинку. 2. Протокол зборів ОСББ із загальним рішенням з приводу обслуговування. 3. Виписка з ЄДРПОУ (єдиний державний реєстр). 4. Копія Статуту. 5. Копія протоколу про обрання голови. 6. Технічна документація (Технічний паспорт на будинок).

Після подання необхідних документів, економісти проведуть розрахунок тарифу обслуговування впродовж 10 робочих днів.

З питань укладання договорів на обслуговування ОСББ звертайтесь за адресою:

м. Маріуполь, вулиця Грецька, 33. Телефон:

Інформаціяпрокомпанію«Містодлялюдей»:

«Місто для людей» - найбільший постачальник послуг з управління житловою нерухомістю в Україні, який працює в Києві і 6 інших містах країни. Компанія належить групі MDL, до складу якої входить близько 10 компаній, і управляє 10 млн.кв.м житлової нерухомості. «Місто для людей» пропонує послуги з технічного обслуговування будівель, житлових будинків і прибудинкових територій, обслуговування енергетичних, теплових, водопровідних і пожежних систем, а також по ремонту будинків і експлуатації ліфтів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...