• Головна
  • Фаворит президентской гонки майже визначився
00:00, 1 грудня 2018 р.

Фаворит президентской гонки майже визначився

Днями був опублікований свіжий рейтинг соціологічної групи «Рейтинг». Юлія Тимошенко впевнено лідирує і набирає 20,8% голосів серед тих, хто вже визначився зі своїм вибором. Взагалі, її лідерство можна назвати одним з головних трендів року що минув. Вона займала перше місце в усіх опитуваннях, які потрапляли мені на очі.

Це означає, що скоріш за все, саме Тимошенко стане наступним президентом України. Вона займає перше місце в усіх областях України і таким чином є консолідуючим політиком, єдиним, хто об’єднує Україну. Вона майже вдвічі випереджає діючого президента. Очевидно, головна причина в тому, що виборці підтримують Новий курс Тимошенко і її Новий економічний курс. Також вона представила нову доктрину національної безпеки і Новий соціальний курс. Це єдина комплексна програма розвитку України. Всі інші кандидати пропонують лише гасла, без чіткого і зрозумілого плану дій.

Рейтинг Юлії Володимирівни має стабільну динаміку зростання підтримки. У 2015р. було 11%, а зараз 21. І цілком очевидно, що він ще має простір для подальшого зростання. Петро Порошенко, за той же період, навпаки – втратив рейтинг втричі. Думаю, що головна причина - соціально-економічна. Народ банально став жити гірше і кожен день бачить це по своєму холодильнику.

Дуже зросла кількість українців, які вірять в перемогу Юлії Тимошенко. Наразі це 21%. В той же час у перемогу діючого президента вірять всього 12,8%. Напевно, це ті виборці, які вірять в перемогу будь-якої влади, незалежно від її рейтингу і результатів.

Виборці вважають Тимошенко сильним лідером, і багато хто з них чекає, що саме вона зможе подолати корупцію і що важливо – ув’язнити корупціонерів.

Якщо розглядати можливі варіанти другого туру, то Тимошенко без проблем перемагає будь-якого кандидати, у тому числі і діючого президента.

Що стосується Володимира Зеленського, то до нього виникає дуже багато запитань:

1)    Який в нього політичний досвід?

2)    Яка в нього команда і чи є існує вона взагалі?

Об’єктивно кажучи, зараз не та ситуація, щоб проводити черговий експеримент над країною. Україні потрібен політик із зрозумілим минулим і досвідом керування країною. Цей рік може стати вирішальним.

Микола Спірідонов,

 політичний експерт

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...