• Головна
  • Военная прокуратура и СБУ начали расследование факта агрессии России в Азовском море
22:33, 25 листопада 2018 р.

Военная прокуратура и СБУ начали расследование факта агрессии России в Азовском море


Военную прокуратуру Южного региона и часть прокуратуры зоны ООС подняли по тревоге.

Об этом в своем Фейсбук сообщил генпрокурор Украины Юрий Луценко.

В настоящее время прокуратура совместно с СБУ проводит безотлагательные следственные действия по факту агрессивной войны Российской Федерации (ст. 437 УК Украины).

"Здійснений прикордонним кораблем РФ таран рейдового буксиру “Яни Капу” та захоплення катерів ВМС України підпадає під ознаки акту агресії відповідно до визначення наведеного в пункті d) статті 3 Резолюції № 3314 (ХХIХ) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, а саме: акт агресії – це, зокрема, напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські та повітряні флоти іншої держави", - говорится в сообщении.

Также Юрий Луценко напомнил основные правовые нормы, которые были нарушены Российской Федерацией в Керченском проливе.

"Відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН з морського права (далі – Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки (далі – Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства у Керченській протоці та Азовському морі, отже можуть здійснювати прохід через Керченську протоку у будь який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

Довідково. Стаття 17 Конвенції ООН встановлює, що за умови дотримання Конвенції, судна усіх держав, як прибережних так і тих, що не мають виходу до моря, користуються правом мирного проходу через територіальне море.

Частиною 1 статті 36 Конвенції ООН визначено, що в проливах, вказаних у статті 37 Конвенції ООН, всі судна та літальні апарати користуються правом транзитного проходу, якому не повинно чинитися перешкод.

Частина 1 статті 2 Договору передбачає, що торговельні судна та військові кораблі, а також інші державні судна під прапором України або Російської Федерації, що експлуатуються в некомерційних цілях, користуються в Азовському морі та Керченській протоці свободою судноплавства".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Россия #Украина #Азовское море

Останні новини
live comments feed...