Пропозиції Київського міского товариства греків, щодо реформування засад діяльності Федерації грецьких товариств України

На сайті Федерації греків України з'явилася стаття в якій федерація обвинувачує голову ГС "Київського міського товариства греків імені К.Іпсіланті" Миколу Корецького в інформаційній дискредитації та створенні конфліктної ситуації.  Згодом з'явився коментарій в соціальній мережі в якому перелічені образи, епітети, погані слова, які вживає невихована або погано вихована людина. 

У відповідь йому Микола Корецький наводить цитату мудрого грека засновника Центру понтійських досліджень пана Георгія Харламповича Іліаді з інтерв'ю газеті "Мир і Омонія" -"Понтийское движение обречено на полную деградацию и ассимиляцию".

Виходячи з визначення, яке дав пан Георгій Харлампович Іліаді категорії "ідеологія" у своїй статті, і будуються пропозиції Миколи Корецького, щодо реформування засад діяльності Федерації грецьких товариств України. Перша складова Ідеології - гармонійне проживання греків України в Україні, на місці народження самих, їх батьків, дідів, дітей, онуків. Це тільки можливе, якщо в першу чергу кожен грек буде не на словах, а на ділі відчувати себе українцем. 

Щодено гинуть 2-3 бійця ЗСУ, 5-6 отримують поранення. Що потрібно робити грекам України в цих умовах?

  • В першу чергу бути її патріотом - захищати державу від окупанта, боротися з внутрішніми ворогами - корупціонерами і сепаратистами. Мінімум - знати, володіти і спілкуватися українською мовою. Є одна держава - є одна мова. Якщо сама Голова Федерації на офіційному заході заявляє про те, що їй ближче російська мова і вона буде нею спілкуватися, то це не надає грекам України авторитету чи розуміння у етнічних українців.
  • Друге - віра та Церков. На протязі сторіч, на протязі особливо періоду Незалежності Україна була роз'єднана штучно за релігйною ознакою. Наприклад, в Київській області діють офіційно тільки шість Христіянських церков. Серед них Руська старообрядська, Потім Автокефальна оновлена. Не говорячи про різні харізматичні та нехарезматичні. Мормонов, адвентистів... І це в Україні - ісконно християнській державі.
  • Сьогодні греки України і греки всього світу повинні підримати Україну на шляху до Автокефальної Помісної Церкви і отримання нею Томоса. За 26 років Федерація нічого не зробила щодо повернення культових спорід, колишніх грецьких храмів грецьким громадам України. В Ніжині, наприклад, деякі грецькі храми або рушаться, або використоувуються не за призначенням, як архів чи адміністративні установи. За цей час не було відбудовано ні одної грецької Церкви. Не порушувалось ніде питання відновлення богослужіння грецькою мовою за грецькою традицією. Греки України, повинні мати можливість в Україні ходити до Елладської Церкви та відправляти свої потреби.
  • Українське Грецьке товариство повинно налагоджувати зв'язки з грецькими братами в культурі, освіті, промисловості, торгівлі, сільському господарстві. Те що показують в Маріуполі - це не завжди заслуга Федерації. Є управління культури, освіти, є будинки культури, школи, гуртки. І все що робиться ними не можна одним махом приписувати Федерації та її фінансуванню (ще й державний бюджет фінансує).
  • Домогтися надання примыщень для грецьких товариств по всій Україні. Не можемо похвалитися приміщеннями, крім Маріполя, ні в одному населеному пункті, місті України немає їх - для занять танцями, співів, зборів членів Товариств. Більшість твариств зареєстрована за домашньою адресою. Нічого не має. Навіть в Одесі, не має свого офісного приміщення, ні В Києві, ні в Ніжині, ні в Миколаєві.
  • Домогтися співпраці українських підприємців з Грецією. Федерація створила - Асоціацію грецьких підприємців і підприємств України під проводом П.Бумбураса. Який сьогодні вийшов звідтіля. І скільки Асоціація об'єднала учасників, аж девять! В той же час в Києві працює успішно Союз україно-турецьких підприємців, і їх вже більше 500. Українські підприємці хочуть працювати з Грецією, але ж не має зворотнього зв'язку, все перекрито, нікого нікуди не допускають. Наведемо тільки один приклад - цьогорічний товарообіг України з країнами Африки(на які нятякає, пан Діяч) становить 3 млрд доларів. З Африкою українці вже навчилися працювати, а з Грецією - ні.
  • Практично в застої, без зворотніх зв"язків, находиться українська наука - елліністіка. В університетах Греції час від часу буває ректор Маріупільського державного університету професор Балабанов та його співробітники. Науковці Києва, інших міст взагалі залишилися багато років напризволяще. Є відкриття, наприклад професора Мосенкіса Ю.Л., світового рівня, які значно вперед можуть продвинути нашу науку, але не має можливості через, наприклад, публікації викласти і їх презентувати в Греції. Неодноразово він звертався до самої Проценко, але ці звернення були проігноровані. Талановита молодь не має зв'язків зі своїми грецькими колегами. Вже забули, коли хто в Україні проводив науково-практичні конференції чи приймав участь в таких же в Греції.
  • За мову, новогрецьку мову, вже писали в попередній статті. Один висновок, на сьогодні, - незважаючі на переможні звіти "про ліквідацію неграмотності", пані Проценко та Доброю- новогрецької мови ніхто не знає. Міліони євро витрачені Грецьким урядом на ці потреби, викинуті в повітря. Не з другої іноземної треба починати, а з дитячого садочка. І грошей на це Грецького уряду не треба. Українська держава фінансує зі свого бюджету згідно прийнятого Закону України "Про освіту" дошкільну і початкову освіту мовами національних спільнот. Угорці поперек стають, щоб їм залашили середню і вищу освіту за рахунок державного бюджету, а ми не використовуємо те, що вже забезпечується Законом. Запитайте: "Скільки відкрито груп в дитячих садочках та перших класів з новогрецькою мовою викладання?"
  • Неодноразово Миколою Корецьким піднімалося питання про те, що вчити треба адресно. Тих - хто хоче вчитися. Потрібно більше нам програм на трьохмісячні, восьмимісячні курси новогрецької мови зі складанням потім іспиту на Сертифікат В2.

Усі ці щляхи є лише частиною викладення  ідеології грецького руху.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии