С 1 апреля мариупольцы начнут выбирать семейных врачей - 0629.com.ua

С 1 апреля мариупольцы начнут выбирать семейных врачей

Сегодня 27 декабря 2017 года на заседании Кабинета министров Украины презентовали план реализации основных реформ в системе охраны здоровья на 2018 год и утвердили основные документы для запуска изменений в предоставлении первичной медицинской помощи. 

Сообщает сайт Министерства охраны здоровья

Запускаємо Національну службу здоров‘я України

Ключовим для впровадження реформи фінансування системи охорони здоров’я в Україні є сьогоднішнє рішення Уряду про затвердженняПоложенння про Національну службу здоров’я України — національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Документ вступить у дію після підписання Президентом законопроекту №6327. І від цього залежать терміни впровадження реформи. На початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.

Нова система фінансування на рівні сімейних лікарів запрацює з середини року

З липня 2018 року заклади первинної ланки у містах, громадах та районах, які приєднаються до реформи, отримають виплати за медичні послуги за кожного пацієнта від Національної служба здоров’я України. До цього часу всі медичні заклади країни будуть отримувати кошти як і раніше — за субвенцією через місцеві бюджети. Заклади вторинної і третинної допомоги будуть фінансуватися за субвенцією до кінця 2018 року.

В квітні розпочинається національна кампанія «Обери свого лікаря»

Обрати свого лікаря та підписати Декларацію можна буде з 1 квітня. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

В 2018 держава оплатить за новою моделлю базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів

Затверджені новий перелік послуг первинної медичної допомоги та нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, направлення, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи.

Набір аналізів, які входять в перелік буде поступово розширюватись, як це відбувається в програмі «Доступні ліки»

Уряд спростив відкриття медичної практики

Тепер для отримання ліцензії на власну медичну практику у сімейній медицині або педіатрії на процедуру в МОЗ потрібно буде витратити не 30, а всього 7 днів. Це перший крок, і найближчим часом ця процедура буде ще більше спрощена.

Програму «Доступні ліки» розширено, готується запуск електронних рецептів

У програмі «Доступні ліки» наступного року збільшиться кількість безкоштовних ліків — щонайменше на 10 препаратів — і з’явиться 2 додаткові діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу. На 2018 рік у Державному бюджеті передбачено на 30% більше фінансування програми — 1 мільярд гривень. У квітні у декількох регіонах та у місті Бахмут має запрацювати електронний рецепт, який передусім дозволить пацієнтам отримувати ліки не лише у своєму місті, але й у інших населених пунктах. Також Уряд ухвалив ряд технічних змін, які стосуються роботи та взаємодії аптек, виробників, дистриб’юторів і розпорядників бюджетних коштів: у наступному році буде запроваджено електронну звітність та надано можливість реалізовувати залишки лікарських засобів за цінами попереднього періоду протягом 30 днів після визначення нових.

Суттєво спрощені процедури відправки українців на лікування за кордон

Нова постанова про направлення громадян України для лікування за кордон впроваджує кардинально нові принципи роботи Комісії МОЗ та чітко регламентує увесь порядок направлення хворих українців у закордонні клініки для лікування. Сьогодні нарешті врегульовані питання строків розгляду справ, вибору клініки, розмежування функцій органів місцевого самоврядування та ЦОВВ щодо направлення на лікування за кордон. Удосконалений механізм фінансування та передбачена можливість залучення коштів для оплати лікування з благодійних фондів, коштів місцевих бюджетів, інших незаборонених законодавством джерел.

Це дасть можливість не лише ефективно використовувати бюджетні кошти, але й не зволікати з процесом направлення на лікування за кордон. Відтепер, коли пацієнт потребує невідкладного лікування, він може виїжджати в клініку на лікування з того моменту, коли комісія поставила його на облік.

Довідка Ключові дати реформи фінансування системи охорони здоров’я

січень 2018 року — початок підготовчого періоду: автономізація закладів первинної медичної допомоги

У першу чергу будуть реорганізуватися з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства заклади первинної медичної допомоги. Тільки за цієї умови заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

квітень 2018 року — старт кампанії з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги

Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги, яку кожен українець має підписати зі своїм лікарем, повідомляє державу, який заклад або лікар має отримати гроші за ведення конкретного пацієнта.

червень 2018 року — запуск Національної служби здоров’я України

липень 2018 року —початок фінансування закладів первинної медичної допомоги за новою моделлю

Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки одночасно цілим районом, містом або об’єднаною територіальною громадою. Це зумовлено тим, що субвенція перераховується на місцевий бюджет, і, відповідно, може бути замінена повністю для цього бюджету, а не окремого закладу.

жовтень і грудень 2018 року — друге і третє «вікна можливостей» для входження закладів ПМД у реформу

Парламент вирішив на перехідний період залишити обидві системи фінансування —медичну субвенцію і прямі виплати за договорами з НСЗУ. Тому до початку прямих виплат з Державного бюджету за договорами з НСЗУ заклади первинної ланки (в тому числі автономізовані) будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше. Заклади вторинної і третинної ланки будуть фінансуватися за рахунок субвенції протягом всього 2018 року.

2019 рік — початок реформи на рівні спеціалізованої допомоги (лікарі-спеціалісти)

2020 рік — початок реформи на рівні високоспеціалізованої допомоги (стаціонарне лікування в лікарнях)

Читайте также: Как выбрать семейного доктора: пошаговая инструкция от Минздрава

Медреформа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
Сегодня в теплофикационном пункте «Мариупольтеплосети», расположенном по бул. Шевченко 266, произошла аварийная ситуация. Об этом 0629 сообщили очевидцы. По предварительной информации, в результате порыва трубы вода потекла улице, подтапливая как сам теплопункт, так и рядом находящиеся гаражи. Более того, как стало известно, в пункте находятся электрические шкафы. Сотрудница, которая находилась на территории теплового пункта, не отреагировала на замечание...
Происшествия
Сегодня, около 18.00, на пр. Строителей произошло дорожно-транспортное происшествие. Как сообщили 0629 очевидцы, на перекрестке с ул. Митрополитской  столкнулись автомобили марок  «Чери» и «Джили».  От удара автомобили получили повреждения, но в аварии, по предварительной информации, никто не пострадал. Пока на месте шло оформление дтп, на пр. Строителей было затруднено движение. Подробности выясняются.
Происшествия
Сегодня, 24 мая, около 17.0 на пр. Металлургов в районе магазина "Хумана" произошло ДТП. Как сообщили 0629 очевидцы происшествия, столкнулись "Тойота Кэмри" и "КИА". По предварительной информации, "Тойота" выезжал со второстепенной дороги не пропустил "КИА". В результате аварии пострадало только "железо". Обстоятельства происшествия выясняют сотрудники полиции.
Общество
Стратегию развития микро-, малого и среднего бизнеса в Мариуполе сегодня обсуждали во второй раз. Для этого еще раз собрались в мультицентре "Спалах". Как стало известно, по итогам прошлого заседания у предпринимателей и общественников появились предложения, которые сегодня рассмотрели. Заместитель городского головы Сергей Орлов отметил, что на основе предложений городские власти хотят разработать целевую программу. Она должна стать основой для развития пр...
Происшествия
В Мариуполе патрульные обнаружили за рулем автомобиля подростка. 15-летний парень управлял автомобилем ВАЗ без прав. Всего за минувшие сутки, 23 мая, в Мариуполе полицейские оштрафовали 10 пьяных водителей. Об этом сообщила пресс-служба патрульной полиции Донецкой области. Во время общения патрульные обнаружили признаки алкогольного опьянения у парня. Сам же владелец транспортного средства в этот момент спал на заднем сиденье автомобиля. Когда его разбудил...
"Good weekend"
Выходные в Мариуполе обещают быть дождливыми. Именно по этой причине на этой неделе отменили рыбный фестиваль, который должен был проходить на территории яхт-клуба. Однако без мероприятий выходные не останутся. Мы выбрали для вас самые яркие события этого уикенда. Суббота, 25 мая В 09.00 кроссфит-сообщество Мариуполя выполнит знаменитый комплекс "Мерф" (автор - лейтенант военно-морских сил США Майкл Мерфи - погиб в Афганистане в 2005 в возрасте 29 лет). На...
Общество
Выходные будут относительно теплыми, но дождливыми и ветреными. Об этом в Facebook сообщила синоптик Наталья Диденко. "На выходных единственным источником стабильности в Украине будет температура воздуха. Ведь именно она уже некоторое время не меняется и существенно не изменится", - отметила она. По данным Мариупольской гидрометеообсерватории, 25 мая в субботу объявлено штормовое предупреждение. В течение дня кратковременные дожди, гроза, при грозе шквалис...
продолжение темы
Стали известны подробности захвата в плен бойцов 53-ей бригады ВСУ взяли в плен под Новотроицким. При себе пленные могли иметь документацию которая содержала секретную информациюВерсии случившегося опубликовало издание Новинарня.Напомним, 22 мая, утром, в районе Мариуполя на линии соприкосновения в плен попали 8 украинских военнослужащих, которые случайно заехали в «серую зону» на грузовике и были схвачены сепаратистами. Как выяснилось, это были бойцы 43-г...
Новости компаний
Объявлены победители детской олимпиады «Финансовый гений» от ПриватБанка. Из более чем 6 500 участников были определены призеры, которые получили денежные награды на общую сумму 123 000 грн. Победители были определены в трех возрастных категориях: от 14 до 17 лет, от 11 до 13 лет и от 6 до 10 лет. Главный приз – 50 000 гривен получил Денис Валиков из Харькова. «Всеукраинская олимпиада для школьников «Финансовый гений» проходит ежегодно в течение 7 лет. За...