С 1 апреля мариупольцы начнут выбирать семейных врачей - 0629.com.ua

С 1 апреля мариупольцы начнут выбирать семейных врачей

Сегодня 27 декабря 2017 года на заседании Кабинета министров Украины презентовали план реализации основных реформ в системе охраны здоровья на 2018 год и утвердили основные документы для запуска изменений в предоставлении первичной медицинской помощи. 

Сообщает сайт Министерства охраны здоровья

Запускаємо Національну службу здоров‘я України

Ключовим для впровадження реформи фінансування системи охорони здоров’я в Україні є сьогоднішнє рішення Уряду про затвердженняПоложенння про Національну службу здоров’я України — національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Документ вступить у дію після підписання Президентом законопроекту №6327. І від цього залежать терміни впровадження реформи. На початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.

Нова система фінансування на рівні сімейних лікарів запрацює з середини року

З липня 2018 року заклади первинної ланки у містах, громадах та районах, які приєднаються до реформи, отримають виплати за медичні послуги за кожного пацієнта від Національної служба здоров’я України. До цього часу всі медичні заклади країни будуть отримувати кошти як і раніше — за субвенцією через місцеві бюджети. Заклади вторинної і третинної допомоги будуть фінансуватися за субвенцією до кінця 2018 року.

В квітні розпочинається національна кампанія «Обери свого лікаря»

Обрати свого лікаря та підписати Декларацію можна буде з 1 квітня. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

В 2018 держава оплатить за новою моделлю базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів

Затверджені новий перелік послуг первинної медичної допомоги та нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, направлення, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи.

Набір аналізів, які входять в перелік буде поступово розширюватись, як це відбувається в програмі «Доступні ліки»

Уряд спростив відкриття медичної практики

Тепер для отримання ліцензії на власну медичну практику у сімейній медицині або педіатрії на процедуру в МОЗ потрібно буде витратити не 30, а всього 7 днів. Це перший крок, і найближчим часом ця процедура буде ще більше спрощена.

Програму «Доступні ліки» розширено, готується запуск електронних рецептів

У програмі «Доступні ліки» наступного року збільшиться кількість безкоштовних ліків — щонайменше на 10 препаратів — і з’явиться 2 додаткові діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу. На 2018 рік у Державному бюджеті передбачено на 30% більше фінансування програми — 1 мільярд гривень. У квітні у декількох регіонах та у місті Бахмут має запрацювати електронний рецепт, який передусім дозволить пацієнтам отримувати ліки не лише у своєму місті, але й у інших населених пунктах. Також Уряд ухвалив ряд технічних змін, які стосуються роботи та взаємодії аптек, виробників, дистриб’юторів і розпорядників бюджетних коштів: у наступному році буде запроваджено електронну звітність та надано можливість реалізовувати залишки лікарських засобів за цінами попереднього періоду протягом 30 днів після визначення нових.

Суттєво спрощені процедури відправки українців на лікування за кордон

Нова постанова про направлення громадян України для лікування за кордон впроваджує кардинально нові принципи роботи Комісії МОЗ та чітко регламентує увесь порядок направлення хворих українців у закордонні клініки для лікування. Сьогодні нарешті врегульовані питання строків розгляду справ, вибору клініки, розмежування функцій органів місцевого самоврядування та ЦОВВ щодо направлення на лікування за кордон. Удосконалений механізм фінансування та передбачена можливість залучення коштів для оплати лікування з благодійних фондів, коштів місцевих бюджетів, інших незаборонених законодавством джерел.

Це дасть можливість не лише ефективно використовувати бюджетні кошти, але й не зволікати з процесом направлення на лікування за кордон. Відтепер, коли пацієнт потребує невідкладного лікування, він може виїжджати в клініку на лікування з того моменту, коли комісія поставила його на облік.

Довідка Ключові дати реформи фінансування системи охорони здоров’я

січень 2018 року — початок підготовчого періоду: автономізація закладів первинної медичної допомоги

У першу чергу будуть реорганізуватися з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства заклади первинної медичної допомоги. Тільки за цієї умови заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

квітень 2018 року — старт кампанії з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги

Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги, яку кожен українець має підписати зі своїм лікарем, повідомляє державу, який заклад або лікар має отримати гроші за ведення конкретного пацієнта.

червень 2018 року — запуск Національної служби здоров’я України

липень 2018 року —початок фінансування закладів первинної медичної допомоги за новою моделлю

Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки одночасно цілим районом, містом або об’єднаною територіальною громадою. Це зумовлено тим, що субвенція перераховується на місцевий бюджет, і, відповідно, може бути замінена повністю для цього бюджету, а не окремого закладу.

жовтень і грудень 2018 року — друге і третє «вікна можливостей» для входження закладів ПМД у реформу

Парламент вирішив на перехідний період залишити обидві системи фінансування —медичну субвенцію і прямі виплати за договорами з НСЗУ. Тому до початку прямих виплат з Державного бюджету за договорами з НСЗУ заклади первинної ланки (в тому числі автономізовані) будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше. Заклади вторинної і третинної ланки будуть фінансуватися за рахунок субвенції протягом всього 2018 року.

2019 рік — початок реформи на рівні спеціалізованої допомоги (лікарі-спеціалісти)

2020 рік — початок реформи на рівні високоспеціалізованої допомоги (стаціонарне лікування в лікарнях)

Читайте также: Как выбрать семейного доктора: пошаговая инструкция от Минздрава

Медреформа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
В самом массовом центре празднования Крещения на аварийно- водолазной станции 19 января на Приморском бульваре искупалось 5 тысяч. Об этом  0629 сообщил начальник аварийно- водолазной службы Мариупольского городского совета Александр Татай. На Левобережной станции людей было немного меньше - 3000 человек. При этом  такое количество людей на обоих станциях  Александр Татай считает рекордом. Говорит, что ныряющих и наблюдающих было примерно одинаковое количе...
Общество
Со вчерашнего вечера в храмах Мариуполя побывали тысячи верующих горожан, чтобы освятить иорданскую и крещенскую воду. Как удалось увидеть корреспонденту 0629, жители шли к храмам бесконечным потоком. Многие пришли семьями вместе с детьми. “Купаться в море я не решилась, боюсь за здоровье, но батюшка сказал, что главное - вера и смыть грехи можно, просто посетив церковь и от души покаявшись в них», — рассказала пожилая мариупольчанка. Считается, что иордан...
Общество
Сегодня несколько тысяч мариупольцев окунулись в ледяную воду. При этом жители купались, как в специально оборудованных местах, так и в просто на пляже. Мы подготовили для вас подборку самых ярких фотографий, на которых вы увидите настроение и ощущение праздника.
Общество
Жители Мариуполя получили уведомления - с 1 января практически во всем жилом фонде города были подняты цены на услуги ОСМД и жилищных предприятий. Об этом 0629 стало известно из собственных источников. При этом тарифы ОСМД остаются самыми взвешенными - они поднялись в среднем с 3 до 4 грн за квадратный метр жилья. В частности, для пятиэтажного дома на ул. Соборной управляющая компания "Місто для людей" установила тариф 4,42 грн. за квадратный метр. ЖКП "Жи...
Общество
Новый закон достаточно быстро стал предметов шуток в сети Интернет. В тоже время он ввел в заблуждение многих горожан, которые не разобравшись, заявили, что такой закон в Украине не нужен. Мы решили узнать у горожан, знают ли они об изменении в законодательстве и как к этому относятся. Подробнее — в видеосюжете.
Происшествия
Вчера около 22.00на пересечении пр. Металлургов и пр. Никопольского произошло ДТП с участием трех автомобилей. Об этом 0629 сообщают очевидцы происшествия. Известно, что в аварии больше всего пострадал автомобиль «ВАЗ 2106».  На месте работали сотрудники полиции. Из собственных источников 0629 стало известно, что в «шестерке» ехали супруги, которые получили травмы различной степени тяжести и сейчас находятся в больнице. Предположительно, водитель—виновник...
Новости компаний
Полная распродажа до 21.01.2019Такое бывает только раз в году!!!Скидки на ВСЮ обувь и сумки (включая зимнюю и осенню коллекции).Европейское качество по цене, доступной каждому. Скидки на зимние сапоги из натуральной кожи до 3500 грн. На ботинки до 2500. На туфли до 1500. Ждем вас в "Palermo". ТРЦ Украина, 2 этаж.
Происшествия
Сегодня в доме на пр.Строителей (в районе Мариупольского государственного университета) произошёл пожар. Как стало известно, возгорание произошло на 9 этаже многоэтажки.В задымлённом помещении находилась женщина. Чтобы спасти ее, на место прибыли представители ГСЧС. Выдвинув лестницу, они эвакуировали ее из квартиры. Сейчас она находится в лечебном учреждении. Подробности происшествия устанавливаются. Стоп-кадры из stories @shinkarevushka
Общество
В 2018 году в Мариуполе по сравнению в предыдущим годом снизилось число преступлений. Из 45 тяжких телесный повреждений, совершенных в городе, правоохранителями  раскрыто 43, а из 14 убийств не раскрыто только одно. Об этом сегодня на пресс-конференции рассказал начальник Центрального отдела полиции Мариуполя Сергей Бычин.Он подчеркнул, что вопрос обеспечения безопасности граждан, защита их конституционных прав и борьба с преступностью остается приоритетно...