С 1 апреля мариупольцы начнут выбирать семейных врачей

Сегодня 27 декабря 2017 года на заседании Кабинета министров Украины презентовали план реализации основных реформ в системе охраны здоровья на 2018 год и утвердили основные документы для запуска изменений в предоставлении первичной медицинской помощи. 

Сообщает сайт Министерства охраны здоровья

Запускаємо Національну службу здоров‘я України

Ключовим для впровадження реформи фінансування системи охорони здоров’я в Україні є сьогоднішнє рішення Уряду про затвердженняПоложенння про Національну службу здоров’я України — національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Документ вступить у дію після підписання Президентом законопроекту №6327. І від цього залежать терміни впровадження реформи. На початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.

Нова система фінансування на рівні сімейних лікарів запрацює з середини року

З липня 2018 року заклади первинної ланки у містах, громадах та районах, які приєднаються до реформи, отримають виплати за медичні послуги за кожного пацієнта від Національної служба здоров’я України. До цього часу всі медичні заклади країни будуть отримувати кошти як і раніше — за субвенцією через місцеві бюджети. Заклади вторинної і третинної допомоги будуть фінансуватися за субвенцією до кінця 2018 року.

В квітні розпочинається національна кампанія «Обери свого лікаря»

Обрати свого лікаря та підписати Декларацію можна буде з 1 квітня. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

В 2018 держава оплатить за новою моделлю базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів

Затверджені новий перелік послуг первинної медичної допомоги та нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, направлення, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи.

Набір аналізів, які входять в перелік буде поступово розширюватись, як це відбувається в програмі «Доступні ліки»

Уряд спростив відкриття медичної практики

Тепер для отримання ліцензії на власну медичну практику у сімейній медицині або педіатрії на процедуру в МОЗ потрібно буде витратити не 30, а всього 7 днів. Це перший крок, і найближчим часом ця процедура буде ще більше спрощена.

Програму «Доступні ліки» розширено, готується запуск електронних рецептів

У програмі «Доступні ліки» наступного року збільшиться кількість безкоштовних ліків — щонайменше на 10 препаратів — і з’явиться 2 додаткові діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу. На 2018 рік у Державному бюджеті передбачено на 30% більше фінансування програми — 1 мільярд гривень. У квітні у декількох регіонах та у місті Бахмут має запрацювати електронний рецепт, який передусім дозволить пацієнтам отримувати ліки не лише у своєму місті, але й у інших населених пунктах. Також Уряд ухвалив ряд технічних змін, які стосуються роботи та взаємодії аптек, виробників, дистриб’юторів і розпорядників бюджетних коштів: у наступному році буде запроваджено електронну звітність та надано можливість реалізовувати залишки лікарських засобів за цінами попереднього періоду протягом 30 днів після визначення нових.

Суттєво спрощені процедури відправки українців на лікування за кордон

Нова постанова про направлення громадян України для лікування за кордон впроваджує кардинально нові принципи роботи Комісії МОЗ та чітко регламентує увесь порядок направлення хворих українців у закордонні клініки для лікування. Сьогодні нарешті врегульовані питання строків розгляду справ, вибору клініки, розмежування функцій органів місцевого самоврядування та ЦОВВ щодо направлення на лікування за кордон. Удосконалений механізм фінансування та передбачена можливість залучення коштів для оплати лікування з благодійних фондів, коштів місцевих бюджетів, інших незаборонених законодавством джерел.

Це дасть можливість не лише ефективно використовувати бюджетні кошти, але й не зволікати з процесом направлення на лікування за кордон. Відтепер, коли пацієнт потребує невідкладного лікування, він може виїжджати в клініку на лікування з того моменту, коли комісія поставила його на облік.

Довідка Ключові дати реформи фінансування системи охорони здоров’я

січень 2018 року — початок підготовчого періоду: автономізація закладів первинної медичної допомоги

У першу чергу будуть реорганізуватися з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства заклади первинної медичної допомоги. Тільки за цієї умови заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

квітень 2018 року — старт кампанії з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги

Пацієнт може обрати для себе будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Декларація про вибір лікаря первинної допомоги, яку кожен українець має підписати зі своїм лікарем, повідомляє державу, який заклад або лікар має отримати гроші за ведення конкретного пацієнта.

червень 2018 року — запуск Національної служби здоров’я України

липень 2018 року —початок фінансування закладів первинної медичної допомоги за новою моделлю

Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки одночасно цілим районом, містом або об’єднаною територіальною громадою. Це зумовлено тим, що субвенція перераховується на місцевий бюджет, і, відповідно, може бути замінена повністю для цього бюджету, а не окремого закладу.

жовтень і грудень 2018 року — друге і третє «вікна можливостей» для входження закладів ПМД у реформу

Парламент вирішив на перехідний період залишити обидві системи фінансування —медичну субвенцію і прямі виплати за договорами з НСЗУ. Тому до початку прямих виплат з Державного бюджету за договорами з НСЗУ заклади первинної ланки (в тому числі автономізовані) будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше. Заклади вторинної і третинної ланки будуть фінансуватися за рахунок субвенції протягом всього 2018 року.

2019 рік — початок реформи на рівні спеціалізованої допомоги (лікарі-спеціалісти)

2020 рік — початок реформи на рівні високоспеціалізованої допомоги (стаціонарне лікування в лікарнях)

Читайте также: Как выбрать семейного доктора: пошаговая инструкция от Минздрава

Медреформа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Происшествия
Вчера, 8 декабря, в одном из домов по бульвару Шевченко произошла трагедия – пожилая женщина выпала с 9 этажа. Прибывшие на место происшествия медики скорой помощи констатировали смерть пожилой женщины, возраст которой примерно 70-75 лет. В полиции этот факт подтвердили. «Открыто уголовное производство по статье 115 ч.1 с отметкой «самоубийство». Но это – предварительная информация. В настоящее время проводится расследование, выясняются все обстоятельства...
Реклама
Самое ценное у человека - это здоровье! В канун Нового Года и Рождества Христова центр "Кинезис"   дарит невероятные скидки и подарки на самые востребованные услуги центра.Только 19, 20 и 21 декабря мы проводим акцию "Подари на Новый Год себе и своим близким здоровье"! Мы дарим Вам бесплатную консультацию врача, а так же розыгрыш подарочных сертификатов на 10, 20, 30, 50 и даже 100%.Не упустите свой шанс стать здоровым человеком, ведь здоровье - самый лучш...
Происшествия
9 декабря, около 12:30, на улице Мерзляка  случилась авария. Водитель ВАЗ-2107 не справился с управлением и выехал за пределы проезжей части. Авто ударилось в ограждение и только чудом никто не пострадал. Об этом сообщает пресс-служба патрульной полиции Донецкой области. 32-летний водитель  пояснил, что он устал и задремал,  а проснулся, когда внезапно почувствовал сильный удар. По словам водителя, в салоне находилось еще трое его друзей, но никто за медиц...
Общество
Молодые архитекторы разработали для Мариуполя проект  социального офиса с приемной городского головы Мариуполя.  Об этом сообщает сайт Мариупольского городского  совета. В Киеве состоялся финал фестиваля для молодых архитекторов STEEL FREEEDOM 2019. В этом году одной из задач участников конкурса стала разработка проекта  социального офиса с приемной городского головы в Мариуполе. Экспертами в оценке работ были заместитель городского головы Сергей Захаров и...
Происшествия
В субботу, 7 декабря, в Мариуполе спасли двух бездомных, которые чуть насмерть не замерзли на улице. Неравнодушные мариупольцы увидели замерзающих  людей и вызвали скорую помощь. Одного бездомного возрастом 35 лет медики нашли под трубами по улице Троицкой. В состоянии общего переохлаждения и алкогольного опьянения его доставили в горбольницу №10. Второго нашли на ул. Бахчиванджи, под подъездом дома №10. Мужчину доставили в городскую больницу №9. Всего с н...
Общество
На что уходит зарплата рабочих мариупольского завода. В рамках проекта "Честно про деньги" журналисты посетили проходные металлургического комбината "Азовсталь" группы "Метинвест" в районе пост-моста. Предыдущий выпуск данного проекта вызвал большой резонанс. Многие читатели не поверили словам сварщика Алексея Пахомова, сотрудника  ООО "Метинвест-Промсервис". Парень рассказывал, что он получает 14 тыс. грн , умудряется откладывать деньги, путешествовать и...
Общество
С 10 декабря 2019 года по 20 января 2019 года будет закрыто движение транспорта по пр. Мира, от пр. Металлургов до Театральной площади.  Об этом сообщает сайт Мариупольского городского совета. Движение будет перекрыто в связи с подготовкой и проведением общегородских праздничных новогодних и рождественских мероприятий. В этом году на пр. Мира перед драматическим театром будут установлены домики, где будут продавать еду. Движение троллейбусных маршрутов буд...
Происшествия
Вечером 8 декабря в полицию позвонил мужчина, который сначала сообщил о минировании жилого дома, а затем и школы №27. Минирование оказалось ложным, а полиция сумела по горячим следам задержать лже-минера. Как сообщили 0629 в пресс-службе полиции, уголовное преступление совершил 28-летний мариуполец. Мужчина находился в состоянии алкогольного опьянения и таким необычным способом решил «развлечься». Сейчас ему грозит до 6 лет лишения свободы. "Около 11:00 ве...
Игра 0629
Мариупольскому Дворцу бракосочетания в этом году исполняется 58 лет. Когда он начинал работать, половину современной застройки центра города не существовало. Представляете, сколько пар он уже зарегистрировал, а сколько родившихся детей?  Собственно, есть повод проверить,  представляете вы  это или нет. Мы хотим предложить вам 7 интересных фактов о работе Дворца бракосочетания в Мариуполе. Попробуйте угадать. Примечание: тест не отображается в мобильном при...