Сьогодні 16 червня. Триває 1209 доба повномасштабного російського вторгнення.
Росія поновила удари по українській енергетиці. Уночі 15 червня агресорка здійснила масовану атаку ракетами та дронами по Кременчуку: під ударом були зокрема енергооб'єкти. Президент Володимир Зеленський заявив, що з даними української розвідки, очікуються наступні удари по українській енергетиці. В МЗС закликали партнерів посилити санкції проти РФ.
Сьогодні вночі ворог бив по житлових кварталах Києва, Харківщини, Сумщини. В Обухівському районі Київщини в результаті атаки поранений чоловік, його будинок зруйнований.
В Запоріжжі окупанти влучили у промислове підприємство. На щастя, люди не постраждали.
Загалом сьогодні вночі противник атакував 138-ма ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків, повідомили Сили ППО. ️ Основний напрямок удару – Донеччина.
Станом на 08.00 протиповітряною обороною знешкоджено 125 ворожих БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, сході, півдні та в центрі країни. 84 — збито вогневими засобами ураження, 41 — локаційно втрачениі/подавлені РЕБ.
Зафіксовано влучання засобів повітряного нападу противника у 10 локаціях, місця падіння збитих (уламки) – у 8 локаціях.
Підрозділи Сил спеціальних ЗСУ, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони 15 червня атакували дронами потужності заводу з виробництва БПЛА у Єлабузі, що знаходиться у російському Татарстані, повідомили у Генштабі ЗСУ.
"Цей об'єкт ВПК російських окупантів використовується для виготовлення, тестування і запуску ударних безпілотних літальних апаратів по території України, зокрема по енергетичній та цивільній інфраструктурі. Підтверджено, що засоби ураження досягли району цілі. Результати уточнюються", — йдеться у повідомленні.
У Генштабі ЗСУ додали, що Сили оборони продовжують вживати всіх заходів, щоб підірвати воєнно-економічний потенціал РФ та змусити Кремль припинити збройну агресію проти України.
Ситуація на фронті
За інформацією Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби відбулося 175 бойових зіткнень.
- На Харківському напрямку противник сім разів проводив наступальні дії поблизу населених пунктів Вовчанськ, Стариця, Кам’янка та в бік Довгенького.
- На Куп’янському напрямку відбулося 11 атак окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника поблизу Голубівки, Загризового, Степової Новоселівки, у бік Петропавлівки та Нової Кругляківки.
- На Лиманському напрямку ворог атакував 14 разів, намагаючись просунутися поблизу Копанок, Новоєгорівки, Липового та в напрямках Шандриголового, Ольгівки, Карпівки, Торського й Григорівки.
- На Сіверському напрямку наші захисники відбили чотири штурми окупаційних військ поблизу Серебрянки та Григорівки.
- На Краматорському напрямку зафіксовано десять боєзіткнень поблизу Часового Яру, Білої Гори, Новомаркового та Курдюмівки.
- На Торецькому напрямку ворог здійснив 15 атак поблизу Торецька, в бік Русиного Яру, Новоспаського, Олександро-Калинового та Яблунівки.
- На Покровському напрямку наші захисники зупинили 46 штурмів агресора у районах населених пунктів Малинівка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Новосергіївка, Удачне, Олексіївка та в напрямках Миколаївки, Новопавлівки, Новомиколаївки та Покровська.
- На Новопавлівському напрямку наші захисники зупинили 32 спроби ворога прорвати оборонні рубежі у районах населених пунктів Костянтинопіль, Новосілка, Вільне Поле, Новий Комар та в бік Запоріжжя, Новоукраїнки, Мирного, Шевченка, Одрадного, Багатиря.
- На Оріхівському напрямку наші оборонці відбили три ворожі штурмові дії в районі Новоандріївки.
- Минулої доби на Гуляйпільському та Придніпровському напрямках наступальних дій противник не проводив.
- На Курському напрямку підрозділи Сил оборони України вчора відбили 24 атаки російських загарбників. Крім цього, ворог завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 25 керованих авіабомб, а також здійснив 233 артилерійські обстріли позицій наших військ та населених пунктів, зокрема дев’ять — із реактивних систем залпового вогню.
- На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі та техніці й активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу.
Загалом, минулої доби втрати російських загарбників склали 1200 осіб.
Також українські воїни знешкодили два танки, сім бойових броньованих машин, 18 артилерійських систем, один засіб протиповітряної оборони, 95 безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня, дев’ять ракет, 79 одиниць автомобільної та одиницю спеціальної техніки.
Репатріація тіл загиблих
У неділю, 15 червня, відбулося продовження репатріаційних заходів згідно домовленостей у Стамбулі. В Україну повернули ще 1200 тіл, які, за твердженням російської сторони, належать українським громадянам, в тому числі військовослужбовцям.
Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Найближчим часом слідчі правоохоронних органів спільно з експертними установами МВС здійснять всі необхідні експертизи та проведуть ідентифікацію репатрійованих тіл.
В СБУ зазначили, що завершився етап репатріаційних заходів, який передбачав використання залізниці. Це дозволило у прискореному режимі доставити тіла полеглих захисників України до установ у різних регіонах, де відбуватиметься подальша ідентифікація та інші заходи.
Наступні етапи репатріації відбуватимуться з використанням автотранспорту, як це передбачено домовленостями, досягнутими в межах зустрічі в Стамбулі.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube