Граємо в Маріуполь. Які ігри розробили маріупольці про рідне місто

Любите з сім'єю чи друзями пограти в настільні ігри? А ви знали, що про Маріуполь теж є "настолки"? Нижче приводимо список настільних ігор, які вигадали маріупольці як про минуле, так і про сучасне нашого міста.

Пам'ятки міста Маріуполя

На картках зображені пам'ятки Маріуполя. Потрібно впізнати місце на мапі, де пам'ятка знаходиться або вгадати його за допомогою підказок. За вірну відповідь гравець отримує картку-грошову винагороду. Перемагає той гравець, який збере найбільше коштів для реставрації пам'ятки. Коли гравець відповідає вірно на поставлене запитання, він отримує елементи пазлу. Завдання всіх гравців - зібрати пам'ятку, яка руйнується. Гра закінчується тоді, коли всі пам'ятки на мапі знайдені.

Купець першої гільдії

Це аналог відомої гри "Монополія", але про історію підприємств Маріуполя, які були засновані у XIX - на початку XX століття. У грі потрібно купувати підприємства грецьких, єврейських, італійських, німецьких та чеських купців Маріуполя тодішнього часу.  Відвідавши поле благодійність та профінансувавши соціальну чи культурну сферу міста - матимете змогу відчути себе меценатом, а відправивши кораблі з торгових домів - отримаєте додаткові гроші. Пересуваючи фішку на поле "Новини Маріуполя" перенесетеся у реальні події, які відбулися в Маріуполі у XIX – на початку XX століття. У грі можна розвивати бізнес, отримувати відсотки з вкладів та брати кредити.

Cash-Time

Гру придумав маріуполець Максим Науменко, щоб застосовувати на тренінгах по плануванню фінансів, розробці стратегії та комунікації з людьми. "Cash-Time" ("Гроші-Час") створена на базі відомої у світі фінансової гри "Cashflow" ("Грошовий потік"). Максим доопрацював та поліпшив її, внісши нові елементи. Кожен гравець обирає для себе професію і йому дається певний ігровий час, щоб заробити гроші, які він потім витрачає як заманеться: вкладає у бізнес, відносить їх в інвестиційний клуб, грає на фінансовій біржі чи просто живе у своє задоволення. Мета гри - так розпорядитися своїми ресурсами, щоб досягти фінансової свободи і виконати свою мрію.

Активація: культура мирних зібрань


На малюнку один з героїв гри - кіт Василь. Його супер сила: дипломат, який може замуркотіти будь-якого агресора. Створила гру маріупольська арт-платформа "ТЮ", яка неодноразово була організатором мирних акцій в Маріуполі. Вони вклали свій досвід проведення мирних зібрань у навчальну гру, після якої гравці матимуть всі знання, щоб самим у разі потреби організувати акцію чи протест та знати як себе під час них поводити.

Гравці проходять всі етапи підготовки: від пошуку однодумців до організації безпеки та спілкування з журналістами. Дії гри відбуваються в Україні майбутнього, цей світ трохи фантастичний, але багато в чому нагадує наше сучасне життя з чинним законодавством. Гра підкріплена книгою-брошурою, де детально викладені різні навчальні моменти, такі як: перелік законів і можливостей, які має знати та виконувати мітингувальник, щоб не потрапити в біду.

Також маріупольці є творцями ігор "Stone age", яка присвячена історії України часів первісного суспільства; "Сто років історії" та "Врятуй українську інтелігенцію", які розраховані на учнів 9-11 класів для покращення знань з історії України перед складанням ЗНО.