• Головна
  • День пам'яті та перемоги у Другій світовій війні. Пам'ятаємо про ціну перемоги
08:31, 8 травня
Надійне джерело

День пам'яті та перемоги у Другій світовій війні. Пам'ятаємо про ціну перемоги

Фото Сергія Ваганова

Фото Сергія Ваганова

Сьогодні Україна разом з усім цивілізованим світом вперше відзначає День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років — як єдине державне свято замість двох різних знакових дат. Натомість 9 травня як День перемоги в Україні відтепер скасовано.

Це свято встановлене зокрема й задля вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Союзників −Антигітлерівської коаліції у війні, що забрала життя за різними даними від 50 до 85 млн людей у всьому світі. 

✔️Втрати України складають 8 млн чоловік: 2,5 млн військових та 5,5 млн цивільних громадян загинули на фронті та в тилу. Україна понесла чи не найбільші втрати в СРСР - 44% від загальної кількості загиблих.

✔️У війні загинув кожен п'ятий українець. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року уціліли тільки 3 % з загальної кількості.

✔️40% від матеріальних втрат СРСР у Другій світовій війні становили збитки України

Це близько 285 млрд карбованців, що тоді було еквівалентно 100 млрд доларів — Україна зазнала найбільших втрат серед усіх республік Радянського Союзу.

✔️10 млн українців залишилися без даху над головою. В Україні було зруйновано або виведено з ладу 45,1% житлового фонду, зруйновано 1,8 млн житлових будинків у селах. 10 млн осіб залишилися без даху над головою після закінчення війни.

Спалено 319 000 господарств, на Лівобережній Україні був зруйнований кожен четвертий будинок.

Виведено з ладу 5600 мостів, зруйновано 33 000 шкіл, технікумів, 18 000 медичних установ

✔️На відміну від інших радянських республік, вся територія України - повністю - була охоплена війною. 50% всіх військ вермахту та 50% всіх радянських військ знаходилися на території України.

ВАЖЛИВО!  9 травня як окреме свято День перемоги в Україні відтепер скасовано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Україна #СРСР #війна
live comments feed...