У Маріуполі Росгвардія провела для школярів урок із дронами та «спецзавданнями», - ФОТО

В одній зі шкіл окупованого Маріуполя відбувся інженерний фестиваль «На крилах науки», однак його ключовими учасниками стали не викладачі чи цивільні інженери, а співробітники російського силового відомства.

Як повідомили російські ресурси, у заході взяли участь бійці СОБР «Спас» Головного управління Росгвардії по так званій «ДНР». Вони провели для школярів майстер-клас і показове заняття з використання безпілотних літальних систем.

Під час заходу дітям розповідали про сучасні дрони та їх застосування у різних сферах, окремо акцентуючи на питаннях «забезпечення безпеки» та виконання спеціальних завдань. Учням демонстрували роботу БПЛА та знайомили з основами керування, програмування й налаштування обладнання.

За офіційним описом фестивалю, показове заняття включало відпрацювання сценаріїв, які можуть виконувати оператори дронів, зокрема розвідку місцевості та доставку вантажів.

Формально захід подали як популяризацію науки й технічної освіти. Водночас участь у ньому силового підрозділу Росгвардії та демонстрація сценаріїв спеціальних операцій продовжують тенденцію мілітаризації освіти на окупованих територіях.

Раніше окупаційна влада вже інтегрувала у школи військово-патріотичні практики — від «уроків мужності» та зустрічей із військовими до розвитку кадетських і «козачих» класів. Тепер до цього додається й знайомство дітей із технологіями, які активно використовуються у сучасній війні.

Читайте також:

«Воєнізований вишкіл для дітей»: історик пояснив небезпеку «козачих класів» у Маріуполі та Донецьку

У маріупольській школі дітей втягнули в акцію з георгіївськими стрічками, - ФОТО

У Маріуполі школярів переодягнуть у спецформу та готують до «козачих парадів»