У п’ятницю, 15 травня, Україна та Росія провели обмін полоненими. Додому повернулися 205 громадян.
Це перший етап обміну в межах 1000 на 1000, повідомили президент України Володимир Зеленський, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
За словами Зеленського, сьогодні з російського полону повертаються воїни Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
Серед звільнених - рядові, сержанти та офіцери. Більшість із них перебували в російському полоні ще з 2022 року. Захищали Україну в Маріуполі, були на «Азовсталі», на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському напрямках та ЧАЕС.
Серед звільнених також - маріуполець Дмитро Паскалов, доброволець, боєць ТрО, чоловік відомої української поетеси Оксани Стоміної. Він провів у полоні 3 роки.
Багато звільнених українців повертаються із серйозними травмами, підірваним здоров’ям та важкими психологічними наслідками, стверджує омбудсмен Дмитро Лубінець.
За словами Лубінця, серед них – ті захисники, яких евакуювали з Азовсталі пораненими. Попереду на всіх чекає реабілітація, відновлення документів і банківських карток
Серед звільнених є представники різних родів військ: десантно-штурмових, мотопіхотних, механізованих, морської піхоти. Додому повертаються переважно рядовий та сержантський склад, але є також офіцери та капітани. Усі були підтверджені у полоні через Міжнародний комітет Червоного Хреста.
Наймолодшому звільненому — 21 рік, найстаршому — 62 роки. Двоє повернутих сьогодні святкують день народження: їм 40 та 36 років.
Як додав Лубінець, 21 український захисник мав або зовсім скоро святкуватиме день народження у травні. Серед повернутих є п’ятеро людей із однаковими прізвищами.
Фото - телеграм-канал президента Зеленського
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube