117 день повномасштабної війни. Все,що відбувається в країні, - онлайн

Сьогодні 20 червня, понеділок. Триває 117 доба героїчного протистояння українського народу російській федерації, яка розв'язала жорстоку та несправедливу війну проти України.

Контрнаступ ворога захлинувся. Армія російської федерації не в змозі захопити навіть Луганську область. Але і у України поки не вистачає сил та ресурсів, щоб піти у контрнаступ та почати визволяти території на сході.

Останніми днями ворог посилив використання авіації майже на всіх напрямках. Знову обстрілює Харківщину, Миколаїв, Одесу, Сумщину, Дніпропетровщину.

Боротьба триває. Ми стежимо за подіями в країні в режимі онлайн.


21.15 Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ:

  • На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках без суттєвих змін. На останньому противник обстріляв цивільну інфраструктуру в прикордонних районах Сумської області.
  • На Харківському напрямку ворог, з метою виявлення слабких місць в обороні наших військ, безуспішно намагався вести розвідку боєм неподалік Ртищівки. Крім того, зафіксовано обстріли цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Уди, Українка, Коробочкіне, Михайлівка та Петрівка.
  • На Слов’янському напрямку основні зусилля противник зосереджує на утриманні займаних позицій. Здійснював артилерійські обстріли в районах населених пунктів Дібрівне, Грушуваха, Велика Комишуваха, Краснопілля та Долина. В районі населеного пункту Богородичне наші захисники успішно відбили ворожий штурм.
  • На Краматорському напрямку ворог активних дій не вів.
  • На Сєвєродонецькому напрямку окупанти продовжують вогневий вплив із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню по підрозділах наших військ. Завдали авіаційних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури в районах населених пунктів Устинівка та Лисичанськ. 
  • Артилерійські обстріли цивільної інфраструктури зафіксовано неподалік Лисичанська, Гірського та Устинівки. Тривають бойові дії за контроль над містом Сєвєродонецьк. Крім того українські воїни звели нанівець спроби штурмових дій ворога в районах населених пунктів Мирна Долина та Біла Гора. 
  • На Бахмутському напрямку, під прикриттям артилерійських обстрілів, в районі населеного пункту Миколаївка намагалася діяти диверсійно-розвідувальної група противника. В результаті вогневого ураження, отриманого від наших воїнів, вона відступила. У подальшому ворог здійснив спробу штурму, успіху не мав. Крім того, окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Білогорівка, Берестове, Яковлівка, Покровське. Завдали авіаударів неподалік Малорязанцевого та Білогорівки.
  • На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог активних дій не вів. Здійснив обстріли цивільної інфраструктури поблизу Кам’янки, Гуляйполя, Авдіївки, Вугледара, Малинівки та Залізничного. Завдав авіаударів по населених пунктах Малі Щербаки, Мар’їнка, Вугледар, Костянтинівка та Новомихайлівка.
  • На Південнобузькому напрямку, з метою сковування дій наших підрозділів, ворог обстрілював з артилерії та мінометів райони Червоного Яру, Калинівки, Тополиного і Зеленого Гаю.

У зв’язку зі значними втратами особовий склад окремих підрозділів окупаційних військ має дуже низький рівень морально-психологічного стану і шукає можливість уникнути подальшої участі у бойових діях. Так, за наявною інформацією, особливо це розповсюджено серед особового складу 1 армійського корпусу російських окупаційних військ. У підрозділах, що виведені на відновлення боєздатності з районів Херсону, Миколаєва та Попасної. 

21.10  В Україну приїхав американський актор Бен Стіллер.

"Українці відчувають підтримку всього світу, багатьох відомих людей. І візит Бена Стіллера укотре це підтверджує. Ваша поїздка до Ірпеня та Макарова, зустрічі з нашими людьми багато про що говорять. Цінуємо, що в цей непростий для нашої країни час ви поруч", – зазначив Зеленський.

21.08 На залізничному переїзді в селі Руденківка Полтавського району загорівся військовий автомобіль, який перевозив боєкомплект.  Інформацію щодо постраждалих уточнюють. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Автомобіль загасили. Один військовий отримав опіки рук та обличчя — його госпіталізували, повідомив керівник Полтавської ОВА Лунін.

21.07 У Сєвєродонецьку ЗСУ контролюють територію заводу «Азот», у промзоні міста тривають бої, повідомив керівник Луганської ОВА Гайдай. Він зазначив, що українські військові не перебувають в оточенні. 

Гайдай заявив, що війська РФ накопичили достатню кількість резервів і «розпочинають широкомасштабний наступ в області». Протягом дня вся вільна територія Луганщини перебуває під обстрілами.

18.11 Президент РФ Володимир Путін та самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вкотре зустрінуться на Форумі регіонів Союзної держави, який пройде наступного тижня.

18.08 За даними розвідки, масовий спротив на окупованих територіях зірвав росіянам плани щодо "добровільного" приєднання регіонів і його вкотре перенесли – на осінь, повідомляє  Центр національного спротиву

"За новими планами росіяни мають на меті поступово змінювати військову адміністрацію на т.з. цивільну. Проте через спротив місцевих дедлайн щодо імітації налагодження мирного життя вкотре перенесено. Тепер на осінь".

17.46 Російські загарбники зменшили свою присутність у Чорному морі на 1 ракетний корабель, повідомляє  оперативне командування "Південь"

"В Чорному морі корабельне угруповання зменшилось на 1 ракетний корабель постійної присутності, зараз їх – 2, підводних човнів, як і ВДК по 3.

Загроза удару 28 крилатими ракетами залишається".

17.44 Нардеп від "Слуги народу" Мар’яна Безугла повідомила, що нещодавно президент Володимир Зеленський приховано відвідав Лисичанськ Луганської області.

17.42 Верховна рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, більш відомої як Стамбульська конвенція.

Про це повідомляє "Європейська правда".

17.41 В Одесі внаслідок влучання ракети вигорів  логістичний продовольчий склад. Пожежу на площі понад 300 кв.м ліквідували, поранених серед цивільних немає – ОК "Південь".

Загалом протягом трьох годин по півдню країни нанесли 14 ракетних ударів: по Очакову, по гирлу Дунаю, по Білгород-Дністровському району Одещини і по самій Одесі.

17.02 Білоруські військові намагалися зробити підкоп під загородженням, яке польська сторона будує на кордоні з рб. На ділянці, що контролюється прикордонною заставою у Дубичах Церковних, польські патрулі помітили "шістьох білоруських військових, які намагалися зробити підкоп під загородженням".

17.00 В Маріуполі лише незначна частина вчителів, які з різних причин залишаються в окупованому місті, погодилась на співпрацю з окупантами. Педагогів критично не вистачає.

Російська федерація не розуміє, як примусити людей працювати на себе, погрожує, забороняє виїзд. Але це не діє. Вчителів та вихователів все одно не вистачає. 

Крім того, комусь треба запроваджувати російські стандарти освіти на окупованих територіях. Тому влада країни-агресора розпочала збір бажаючих вчителів по регіонах.

Російські ЗМІ повідомляють, що кампанія із збору вчителів вже йде в Уфі та Ніжегородській області.

16.09 Вранці 20 червня у ЗМІ з’явилася інформація, що на острові Зміїний прогриміли десятки вибухів, після чого спалахнула пожежа. Внаслідок удару Збройних сил України по острову Зміїний було знищено велику кількість російських окупантів, повідомляє 24 канал із посиланням на джерела у розвідці.

Співрозмовники телеканалу оцінюють завдані окупантам втрати як великі.

Ймовірно, українські військові атакували ворога американськими реактивними системами залпового вогню HIMARS, пише канал. Це може стати першим відомим фактом застосування ЗСУ цих ракетних систем.

При цьому окупанти залишилися на Зміїному фактично у безвихідному становищі, оскільки підкріплення боятиметься йти на острів морем або повітрям.

Очевидці розповідають про ракети, що летіли у бік Зміїного.

16.08 До Лисичанська незабаром обмежать в'їзд, про це заявив голова військової адміністрації Валерій Шибіко.

«Ми наразі маємо ситуацію, коли почнуться активні бойові дії. І переміщення місцевих наражає їх на дуже серйозну небезпеку. Тому ми будемо робити все, щоб цього не сталося», — сказав він в інтерв'ю Громадському радіо.

16.07 На кордоні з Польщею відновив роботу оновлений пункт пропуску "Краківець-Корчова".

Як пише "Європейська правда", про це повідомили у Мінінфраструктури. 

Оновлення здійснили у рамках проєкту "Відкритий кордон", який започаткували у рамках домовленостей президента України Володимира Зеленського та президента Польщі Анджея Дуди.

Роботи над збільшенням пропускної спроможності пункту почали 10 днів тому. Кількість смуг для вантажівок збільшили з 4 до 10 та створили додаткові павільйони для митного і паспортного контролю. Очікується, що це збільшить пропускну спроможність щонайменш на 50%. 

Також збільшили кількість прикордонників та митників на пункті пропуску. Для їхньої роботи польська сторона надала спеціальні контейнерні модулі.

16.06 Росія «найближчим часом» відповість на удар по вежах «Чорноморнафтогазу», заявив депутат Держдуми від Криму Михайло Шеремет.

«Атака на вишки „Чорноморнафтогазу“ розв'язала РФ руки, найближчим часом будуть завдані удари у відповідь по центрах прийняття рішень», — наводить слова Шеремета агентство РІА Новини.

14.43 Збройні сили України завдали удару по бурових платформах у Чорному морі, які були захоплені Росією після окупації Криму у 2014 році.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі нардеп Олексій Гончаренко.

Так званий «глава» Криму Сергій Аксьонов стверджує, що врятовано 5 людей, троє з них поранені. Пошуки решти продовжуються.

14.37 Рятувальники знайшли тіло третього загиблого внаслідок ракетного удару по нафтобазі у Новомосковському районі Дніпропетровської області.

Про це повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

За його словами, вогнеборці продовжують гасити полум’я, працюють уже понад 42 години.

13.52 ЗСУ відкинули окупантів з першої лінії оборони в Херсонській області, заявив радник голови Херсонської військової адміністрації, військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань.

За його словами, зараз ворог укріплюється на другій і третій лінії оборони.

12.51 Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель назвав воєнним злочином те, що росія блокує українське зерно і не дозволяє його вивезти. «Неймовірно, неможливо уявити, що мільйони тонн пшениці залишаються заблокованими в Україні, а в решті світу люди страждають від голоду. Це справжній воєнний злочин. Я не уявляю, щоб це й надалі тривало. В іншому разі це буде чимось, за що Росія повинна понести відповідальність», — зазначив Боррель.

12.25 У захопленому Херсоні партизани розстріляли окупантів, які вирішили поїсти шашлик в одному із закладів на набережній.

Про це повідомляє оперативне командування Південь.

Внаслідок інциденту двоє окупантів загинули, ще один був поранений і зараз перебуває в одній із лікарень в окупованому Криму.

12.22 ЗСУ відкинули окупантів з першої лінії оборони в Херсонській області, заявив радник голови Херсонської військової адміністрації, військовослужбовець ЗСУ Сергій Хлань.

За його словами, зараз ворог укріплюється на другій і третій лінії оборони.

12.20 ЗСУ втратив контроль над селом Метьолкіне на Луганщині. Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

За його словами, рашисти посилили артилерійські та авіаційні обстріли. Потужно росіяни гатять по сєвєродонецькій промзоні та околицях міста. Те саме в районах Тошківки та Устинівки, бо орки хочуть здійснити там прорив, і задля цього стягнули туди велику кількість техніки.

За даними Гайдая, українські захисники мають успіхи у вуличних боях, однак ворожа артилерія переважає. Лисичанськ ворог нищить, наперед розуміючи, що оборону міста не подужає.

9.39 Російські окупанти з артилерії обстріляли Середино-Будську громаду Сумської області – зафіксовано 30 прильотів. Жертв та руйнувань немає. Про це повідомив голова ОВА Дмитро Живицький.

9.20 Російські війська у ніч на 20 червня намагалися завдати ракетного удару по Білгород-Дністровському району Одеської області, а вранці – по Одесі, проте ракети силами ППО було знищено в повітрі. Про це повідомляє ОК "Південь".

"Повідомлення про вибухи в Одесі почали надходити від жителів о 07:20. За годину-півтори до цього також повідомлялося про роботу ППО в області. Повітряна тривога на Одещині оголошувалася з 07:19 до 07:34, а також вночі з 02:37 до 02:51", - інформує "Українська правда".

Місцеві Telegram-канали повідомляли, про дим  і "приліт" в Одесі, але за іншою інформацією стовп диму виник через пожежу на підстанції, а не ракетний удар.

8.48 Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому звернення наголосив, що тиждень, який сьогодні настав, буде історичним для України, і очікується посилення ворожої активності.

 "Завтра починається справді історичний тиждень, коли ми почуємо відповідь від Європейського Союзу щодо статусу кандидатства для України. Вже маємо позитивне рішення Єврокомісії, наприкінці нового тижня буде відповідь Європейської ради.

Я думаю, для всіх очевидно, що від 1991 року було небагато настільки доленосних рішень для України, як очікуємо ми зараз. І я впевнений, що інтересам всієї Європи відповідає тільки позитивне рішення.

Очевидно, варто очікувати від Росії посилення ворожої активності спеціально, показово саме цього тижня. І не тільки проти України, але й проти інших країн Європи. Ми готуємось, ми готові. Попереджаємо партнерів".

8.28 Український уряд співпрацює з керівництвом фаст-фуд мережі McDonald’s над тим, аби відновити роботу ресторанів в Україні найближчим часом.

Про це на facebook-сторінці написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

8.27 Вночі ворог випустив ракети по Харкову та населених пунктах передмістя. В результаті пошкоджені приватні будинки, господарські споруди та гаражі, приміщення навчального закладу в місті Люботині, повідомив  начальник ГУ НП у Харківській області Володимир Тимошко

У селі Іванівка внаслідок вибуху снаряду поранення отримали троє дітей.

8.26 Укрзалізниця призначила евакуаційний потяг на 20 червня – з Покровська до Львова.

Потяг 234/233 відправиться о 16:30 за маршрутом Покровськ – Дніпро – Львів.

8.23 Росіяни завдали авіаударів  по околицях Лисичанська, у Сєвєродонецьку тривають бої. Про це в Фейсбуці повідомив начальник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Авіаційні удари російської авіації спричинили значні руйнування житлового фонду в Гірському та Врубівці, в Лисичанську обстріляні декілька адміністративних будівель, в Сєвєродонецьку – бої.

«Ворог тричі атакував з повітря – в районах Білої Гори, Мирної Долини і одного зі зруйнованих мостів, що з’єднує Лисичанськ та Сєвєродонецьк. Непридатні для переміщення мости окупанти обстрілюють регулярно, добиваючи залишки інфраструктури. Вкотре постраждали селища Павлоград і Синецький. Також в Сєвєродонецьку під вогонь противника потрапила територія заводу «Склопластик» та полігону рятувальників», – ідеться в повідомленні.

8.04 Вночі армія російської федерації обстріляла Криворізький район Дніпропетровської області. Згорів будинок. Постраждалих немає.

8.02 Вранці пролунали вибухи в Одесі. Деталі з'ясовуємо.

8.00 Оперативна ситуація на фронті від Генштабу ЗСУ:

  • На Волинському та Поліському напрямках ситуація значних змін не зазнала.
  • На Сіверському напрямку противник продовжує утримувати до трьох батальйонних тактичних груп зі складу 1-ї танкової армії Західного військового округу та підрозділи повітряно-десантних військ для прикриття ділянки російсько-українського кордону у Брянській та Курській областях. У Брянській області ворог розгорнув до зенітного ракетного дивізіону ЗРК С-300В4. 
  • Крім того, російський агресор здійснив артилерійські обстріли в районі населеного пункту Середина-Буда Сумської області.
  • На Слобожанському напрямку противник завдав авіаційного удару та здійснив артилерійський обстріл в районах населених пунктів Тимофіївка та Морозова Долина.
  • На Харківському напрямку основні зусилля ворог зосереджує на недопущенні просування Сил оборони до Державного кордону України. Противник інтенсивно обстрілював з артилерії райони населених пунктів Козача Лопань, Малі Проходи, Дементіївка, Петрівка, Верхній Салтів, Рубіжне та околиці міста Харкова.
  • На Слов’янському напрямку ворог завдавав вогневого ураження із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Чепіль, Пришиб, Протопопівка, Велика Комишуваха, Дібрівне, Вірнопілля, Маяк, Курулька, Богородичне, Мазанівка, Краснопілля  та Долина.
  • На Донецькому напрямку противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках. Інтенсивно застосовує авіацію.
  • На Сєвєродонецькому напрямку противник обстрілював із ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Лисичанськ, Сиротине, Воронове, Борівське, Біла Гора, Устинівка, Мирна Долина, Тошківка та завдав авіаційних ударів парами літаків Су-25 поблизу Білої Гори та  Мирної Долини. Тривають бойові дії за встановлення повного контролю над містом Сєвєродонецьк.
  • На Бахмутському напрямку, протягом доби, ворог здійснював обстріли із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Оріхове, Золоте-3, Миколаївка, Берестове, Білогорівка, Яковлівка, Покровське, Клинове, Зайцеве і Нью-Йорк. Противник завдав авіаудару поблизу Яковлівки та ракетних ударів неподалік Травневого, Доломітного, Зайцевого та Нью-Йорка.
  • На Лиманському, Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках намагається не допустити перегрупування підрозділів наших військ. Здійснив обстріли із артилерії різних калібрів в районах населених пунктів Калинове, Очеретине, Бердичі, Желанне, Тоненьке, Сєверне, Орлівка, Семенівка, Веселе, Авдіївка, Нетайлове, Водяне, Опитне, Первомайське, Піски, Красногорівка, Марʼїнка, Новомихайлівка, Павлівка, Шевченко, Велика Новосілка, Времівка, Ольгівське, Зелене Поле, Новопіль, Темирівка, Полтавка, Малинівка, Червоне, Залізничне, Гуляйпільське, Новоданилівка, Оріхів та Камʼянське.
  • На Лиманському напрямку противник завдав авіаційного удару двома літаками Су-25 в районі населеного пункту Пришиб та ракетного удару в районі населеного пункту Маяки.
  • На Авдіївському напрямку ворог завдав авіаційних ударів літаками Су-25 в районах населених пунктів Шевченко та Вугледар.
  • На Південнобузькому напрямку ворог зосереджує зусилля на утриманні зайнятих рубежів та недопущенні наступу наших військ. Активних дій не вів. Здійснював вогневе ураження із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Червоний Яр, Мурахівка, Калинівка, Зелений Гай, Квітневе, Поляна, Червона Долина, Широке, Благодатне, Зоря та Лупареве. 

В Акваторії Чорного та Азовського морів основні зусилля корабельне угруповання противника зосереджує на блокуванні цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря.

В готовності до завдання ракетних ударів по обʼєктах на території України утримуються 5 носіїв крилатих ракет морського базування.

Українські захисники завдають втрат російським окупантам на всіх напрямках де тривають активні бойові дії.