«Російська мова отримає статус офіційної», — Інна Богословська

Знання російської мови та природна двомовність - це насамперед конкурентна перевага для українців у новому світі. І якщо ми цього не зрозуміємо, багато чого втратимо. Про це заявила кандидат в Президенти України Інна Богословська, коментуючи перенесення судового засідання щодо російської мови в Одесі з 28 грудня на 1 березня.

Нагадаємо: депутат Одеської міської ради Леонід Капелюшний подав позов проти ухвалення міською радою програми розвитку та збереження російської мови в Одесі. Програма розвитку російської мови передбачає закупівлю російськомовної літератури для шкіл, написання анотацій лікарських препаратів російською мовою та можливість вибору батьками мови навчання для своїх дітей. Учора суд вирішив перенести судове засідання за вказаним позовом з 28 грудня на 1 березня.

Інна Богословська вважає, що найдоцільнішим для України буде одночасний розвиток української мови як мови самоідентифікації нації та російської - як мови міжнаціонального спілкування.

«Російська, поряд з англійською, починає посідати місце у міждержавному спілкуванні. В американському штаті Нью-Йорк російська отримала статус офіційної мови, в Латвії корпорації доплачують за її знання 35% до окладу, а за знання англійської - 10%. Значить, там усвідомлюють, що ця мова є мовою завоювання нових економічних просторів», - сказала політик.

«Формула «українська - державна, російська - офіційна» є найбільш прийнятною. Для цього не потрібно 300 голосів в парламенті, досить буде 226 та підпису Президента», - підкреслює Інна Богословська і звертає увагу на неможливість результативного голосування за російську мову як державну.

«Політики, які обіцяють зробити російську мову другою державною, свідомо обманюють людей. В Україні це можна зробити, хіба що розколовши її на дві частини», - каже кандидат на пост Президента України.

Інна Богословська зазначає: «Російська офіційна відрізняється від державної тим, що ніхто не зобов'яже нею навчатися, проте держава буде зобов'язана надати людині змогу вчитися і працювати, послуговуючись російською мову».

Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов