На варті психічного здоров`я

Ситуація в Донецькій та Луганській областях спричинила необхідність зміни стереотипів поведінки, стилю життя, оцінок, потреб та мотивації, щоб ефективно функціонувати в нових умовах. Складна ситуація такого роду, може призвести до розвитку розладів емоційних, пізнавальних, рухо - вольових процесів.

Будь-якій людині важко розлучатися з рідним будинком, устроєм. Особливо важко це для тих, хто виїжджає з міста не по своїй волі, а унаслідок загрози життю або незгоди з обстановкою, що встановилася на окупованій частині Донбасу, розповідає в інтерв’ю Борис Гуменюк, психолог Центру Психосоціальної Адаптації.

Борис, а як відбувається процес допомоги в Центрі Психосоціальної Адаптації?

Діяльність Центру - це відгук на запити психосоціальної допомоги населенню. Потреба в психосоціальній підтримці виникає під впливом як внутрішнього так і зовнішнього факторів, а в деяких випадках складним поєднанням обох цих факторів.

Наш Центр вирішує широке коло психосоціальних проблем у вигляді психологічної роботи. Ми нейтралізуємо негативний вплив на психічне здоров’я та міжособистісні відносини.

Ми вважаємо, що здорова психіка забезпечує оптимальну життєдіяльність людини. З цією метою наш Центр виявляє психосоціальні проблеми, консультує, проводить заняття та тренінги.

Пріоритетом нашої роботи є надання психосоціальної підтримки, яка є буфером, пом’якшуючим наслідки впливу військового конфлікту. Ми підтримуємо як емоційно, так й інформаційно.

Наша підтримка пом’якшує стресові явища, які є чинниками ризику, захищає від руйнівної поведінки та наслідків впливу стресу, дає почуття особистого контролю та самоповаги. Психосоціальна підтримка позитивно впливає на стан здоров'я й може включати в себе як індивідуальний так і груповий характер.

Наша команда плідно допомагає людям пережити проблему, що виникла в результаті конфлікту на Донбасі, адаптуватися до життя в Маріуполі, розкрити в собі внутрішні ресурси, що допомагають стати соціально корисними, як для міста, так і для країни в цілому.

В комплексі робота нашого Центру спрямована не лише на надання психологічної підтримки, але і на впровадження культури звернення до кваліфікованих психологів при виникаючій необхідності, набуття знань, умінь та навичок.

Борис, а Ви вважаєте, що впровадження культури звернення до кваліфікованих психологів є актуальним в умовах нашого сьогодення?

Внутрішньо переміщені особи й місцеві жителі Маріуполя усвідомлюють свою потребу в роботі з психологом, але багато хто не розуміє, що їм потрібна психологічна допомога і навіщо взагалі потрібні психологи. А деякі навіть не знають, що така допомога існує. При цьому значна частина внутрішньо переміщених осіб й місцевих жителів мають ознаки дезадаптації та тривоги.

Борис, враховуючи тривалість конфлікту, чи можливо прогнозувати наслідки для психіки жителів Донбасу?

Ми знаходимося поряд з лінією зіткнення, тому майже кожному знайомий стан дистресу. Як правило декілька видів стресу накладаються один на інший. Передусім маю на увазі, стрес, який пережили жителі Донбасу - від інформаційної агресії. Інформаційна війна розділила країну на два полюси, що підвищило загальний рівень тривоги в суспільстві.

Постійний стрес жителів Донецького і Луганського регіонів - це реальна загроза життя і очікування: ось-ось станеться щось небезпечне для життя мого, моєї сім'ї, мого найближчого оточення.

Жителі Донбасу, як виявилося, в маленьких містечках і селах, де психологічна робота практично не проводиться, мають високий показник депресивних, афективних і психосоматичних розладів. На сьогодні ситуація, з зрозумілих причин, не покращала і потребує комплексного рішення.

Наслідки такого роду конфлікту можуть переслідувати людину в ході усього життя, тому якщо ви помічаєте за собою хронічну втому, замкнутість, апатію, безсоння, безпричинну тривожність або неконтрольовану агресію - зверніться по допомогу. Пережити наслідки такого роду конфлікту легше за допомогою фахівця.

Борис, хто допомагає Центру Психосоціальної Адаптації в реалізації власного потенціалу?

Громадська Організація «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», Психологічна Кризова Служба, створила в м. Маріуполі Центр Психосоціальної Адаптації в рамках проекту “Психосоціальна стабілізація постраждалих від конфлікту в Україні” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги Україна.

Центр відкритий для всіх категорій населення, постраждалих внаслідок конфлікту в Україні, мета роботи центру - надання кваліфікованої професійної допомоги, яка є безкоштовною.

З усіх питань звертатись в Центр Психосоціальної Адаптації:

за адресою: м. Маріуполь, вул. Миколаївська 7/17, оф. 207;

за номером телефону (098) 051 62 06, або (095) 854 57 40 з 10.00 до 19.00 щоденно.

https://m.facebook.com/groups/726089177499557?ref=bookmarks

http://www.pss.org.ua/центри/маріуполь/

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Криминал
Мариупольские полицейские установили личность мужчины, который разгромил остановочный комплекс возле торгового комплекса «Приморье». Об этом сообщает пресс-служба горсовета Напомним, в ночь на 9 октября неизвестные разбили все стекла на новой антивандальной остановке на ул. Латышева (ТЦ “Приморье”). По данному факту было возбуждено уголовное дело по статье 194 Уголовного кодекса Украины. Правоохранители установили, что злоумышленником является 25-летний ма...
Общество
В Мариуполе ОСМД научат, как зарабатывать на вторсырье. Сегодня в Агентстве местной демократии состоялась встреча, посвященная старту городского конкурса для объединений совладельцев многоквартирных домов. Конкурс называется «Зеленая копилка», примут в нем участие 100 команд. Его суть - поддержать инициативу раздельного сбора отходов. По условиям конкурса, ОСМД должны организовать у себя пункты сбора вторичного сырья: бумага, пластик, металл и стекло, кото...
Происшествия
Вчера, 17 октября, в одном из дворов в Левобережном районе города мужчина на глазах у детей убил котенка. Об этом в социальной сети "Фейсбук" сообщает жительница Левобережья Алла Золотницкая. По словам женщины, папа одного из детей, которые в тот момент гуляли во дворе, убил котенка. "Дети игрались с дворовыми котятами. Папа одной из девочек решил взять одного на руки и котёнок его поцарапал. За что был наказан на месте...Чувак просто разбил ему голову об...
Криминал
В Мариуполе прошел суд над мужчиной, который вербовал женщин для занятий проституцией в Израиле.Информация об этом есть в реестре судебных решений. 11 октября в Жовтневом суде прошло слушание по делу мужчины, который вербовал мариупольчанок для занятия проституцией в Израиле. Обвиняемый — уроженец РФ, но имеет украинское гражданство. Мужчина обвиняется в том, что на территории Мариуполя искал «работниц» в сферу сексуальных услуг.Он помогал девушкам оформит...
Новости компаний
Супермаркет Окон», являющийся лидером розничного оконного рынка Мариуполя, поможет Вам выгодно заменить окна в Вашем доме и значительно снизить энергопотребление в любой период. В августе мы, совместно с ведущими оконными заводами Украины «Основа», «Винтера», «Азбука Окон», «Стеко», «Новые Окна» и др., разработали для Вас целый ряд впечатляющих предложений . ТОЛЬКО с 11 по 31 октября: главное преимущество – это ЦЕНА. В период проведения АКЦИИ мы СНИЖАЕМ...
Происшествия
Сегодня, 18 октября, около 9:30 случилось ДТП в самом центре города, около подземного перехода, - столкнулись маршрутный автобус и легковой автомобиль. По предварительной информации, легковой автомобиль и маршрутный автобус № 156 ехали в одном направлении по проспекту Металлургов со стороны Центрального рынка.При повороте на пр. Мира  маршрутный автобус врезался в заднюю часть автомобиля. Обошлось без пострадавших. Водители разъехались без вызова полиции....
Новости компаний
Не упустите свой шанс, до конца акции осталось 16 дней! ТС «Щирий Кум» и ТС «Гастрономъ №1» продолжает грандиозное снижение цен на основные продукты питания. Весь октябрь наших покупателей ждут самые низкие цены на основные группы товаров, а также Супер предложения от ТС «Щирий Кум». Супер предложение: действует в супермаркетах ТС «Щирий Кум», расположенных по адресу пр. Строителей, 125 (ТЦ «Обжора»), пр. Мира, 110-А, ул. М. Грушевского, 16/118: Наимен...
Происшествия
Вчера, 17 октября, во время пожара в частном доме по улице Речная спасли пожилую женщину. Об этом сообщает пресс-служба Главного управления Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Украины в Донецкой области. "17 октября в 12:50 в Службу спасения поступила информация о пожаре на ул. Речная в Центральном районе Мариуполя. На место происшествия немедленно выехали дежурные 3-го Государственного пожарно-спасательного отряда Главного управления. По приб...
Общество
Наблюдатели ОБСЕ увидели мины около поселков в районе Мариуполя. Об этом сказано в отчете СММ. "Наблюдатели СММ  продолжают фиксировать наличие мин в районе Мариуполя. На асфальтовой дороге с  между поселками Пищевик и Верхнешироковское (быв. Октябрь), примерно в 1,5 км к востоку от Пищевика, наблюдатели впервые увидели противотанковую мину (ТМ-62М) без запала, а также более 15 разбросанных вокруг запалов для противотанковых мин (два из них появились недав...