На варті психічного здоров`я

Ситуація в Донецькій та Луганській областях спричинила необхідність зміни стереотипів поведінки, стилю життя, оцінок, потреб та мотивації, щоб ефективно функціонувати в нових умовах. Складна ситуація такого роду, може призвести до розвитку розладів емоційних, пізнавальних, рухо - вольових процесів.

Будь-якій людині важко розлучатися з рідним будинком, устроєм. Особливо важко це для тих, хто виїжджає з міста не по своїй волі, а унаслідок загрози життю або незгоди з обстановкою, що встановилася на окупованій частині Донбасу, розповідає в інтерв’ю Борис Гуменюк, психолог Центру Психосоціальної Адаптації.

Борис, а як відбувається процес допомоги в Центрі Психосоціальної Адаптації?

Діяльність Центру - це відгук на запити психосоціальної допомоги населенню. Потреба в психосоціальній підтримці виникає під впливом як внутрішнього так і зовнішнього факторів, а в деяких випадках складним поєднанням обох цих факторів.

Наш Центр вирішує широке коло психосоціальних проблем у вигляді психологічної роботи. Ми нейтралізуємо негативний вплив на психічне здоров’я та міжособистісні відносини.

Ми вважаємо, що здорова психіка забезпечує оптимальну життєдіяльність людини. З цією метою наш Центр виявляє психосоціальні проблеми, консультує, проводить заняття та тренінги.

Пріоритетом нашої роботи є надання психосоціальної підтримки, яка є буфером, пом’якшуючим наслідки впливу військового конфлікту. Ми підтримуємо як емоційно, так й інформаційно.

Наша підтримка пом’якшує стресові явища, які є чинниками ризику, захищає від руйнівної поведінки та наслідків впливу стресу, дає почуття особистого контролю та самоповаги. Психосоціальна підтримка позитивно впливає на стан здоров'я й може включати в себе як індивідуальний так і груповий характер.

Наша команда плідно допомагає людям пережити проблему, що виникла в результаті конфлікту на Донбасі, адаптуватися до життя в Маріуполі, розкрити в собі внутрішні ресурси, що допомагають стати соціально корисними, як для міста, так і для країни в цілому.

В комплексі робота нашого Центру спрямована не лише на надання психологічної підтримки, але і на впровадження культури звернення до кваліфікованих психологів при виникаючій необхідності, набуття знань, умінь та навичок.

Борис, а Ви вважаєте, що впровадження культури звернення до кваліфікованих психологів є актуальним в умовах нашого сьогодення?

Внутрішньо переміщені особи й місцеві жителі Маріуполя усвідомлюють свою потребу в роботі з психологом, але багато хто не розуміє, що їм потрібна психологічна допомога і навіщо взагалі потрібні психологи. А деякі навіть не знають, що така допомога існує. При цьому значна частина внутрішньо переміщених осіб й місцевих жителів мають ознаки дезадаптації та тривоги.

Борис, враховуючи тривалість конфлікту, чи можливо прогнозувати наслідки для психіки жителів Донбасу?

Ми знаходимося поряд з лінією зіткнення, тому майже кожному знайомий стан дистресу. Як правило декілька видів стресу накладаються один на інший. Передусім маю на увазі, стрес, який пережили жителі Донбасу - від інформаційної агресії. Інформаційна війна розділила країну на два полюси, що підвищило загальний рівень тривоги в суспільстві.

Постійний стрес жителів Донецького і Луганського регіонів - це реальна загроза життя і очікування: ось-ось станеться щось небезпечне для життя мого, моєї сім'ї, мого найближчого оточення.

Жителі Донбасу, як виявилося, в маленьких містечках і селах, де психологічна робота практично не проводиться, мають високий показник депресивних, афективних і психосоматичних розладів. На сьогодні ситуація, з зрозумілих причин, не покращала і потребує комплексного рішення.

Наслідки такого роду конфлікту можуть переслідувати людину в ході усього життя, тому якщо ви помічаєте за собою хронічну втому, замкнутість, апатію, безсоння, безпричинну тривожність або неконтрольовану агресію - зверніться по допомогу. Пережити наслідки такого роду конфлікту легше за допомогою фахівця.

Борис, хто допомагає Центру Психосоціальної Адаптації в реалізації власного потенціалу?

Громадська Організація «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», Психологічна Кризова Служба, створила в м. Маріуполі Центр Психосоціальної Адаптації в рамках проекту “Психосоціальна стабілізація постраждалих від конфлікту в Україні” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги Україна.

Центр відкритий для всіх категорій населення, постраждалих внаслідок конфлікту в Україні, мета роботи центру - надання кваліфікованої професійної допомоги, яка є безкоштовною.

З усіх питань звертатись в Центр Психосоціальної Адаптації:

за адресою: м. Маріуполь, вул. Миколаївська 7/17, оф. 207;

за номером телефону (098) 051 62 06, або (095) 854 57 40 з 10.00 до 19.00 щоденно.

https://m.facebook.com/groups/726089177499557?ref=bookmarks

http://www.pss.org.ua/центри/маріуполь/

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Новости компаний
19 августа православные христиане отметили праздник Преображения Господня или Яблочный спас. Торжественное богослужение в Свято-Покровском храме с.Боевое традиционно собирает сотни верующих Приазовья, жителей Никольского района. У каждого в руках — корзины с фруктами и медом для освящения. С самого утра на службе председатель приходского совета храма Юрий Тернавский с семьей. Праздничную службу и обряд освящения провел благочинный Никольского округа, насто...
Экология
Мы часто киваем на Европу: там заводы стоят в центре города - и ни пылинки вокруг. В Мариуполе тоже так может быть, когда Украина выполнит взятые на себя обязательства в рамках Соглашении об ассоциации Украина-ЕС. Проблемам экологии в документе отведен отдельный большой раздел. Экологические стандарты, принятые в ЕС, должны работать и в Украине. Почему до сих пор не работают, что именно должно измениться в оценке качества атмосферного воздуха, и когда это...
Реклама
Постоянный диcкомфорт в спине, радикулиты, межпозвоночная грыжа, сколиоз, боли и ограниченная подвижность в суставах. Почему кинезитерапия, а не медикаменты, операция и покой? Многолетняя практика показывает, что опорно-двигательный аппарат, предназначенный для опоры и движения, вылечить покоем, таблетками и операциями невозможно. Возможно ли эффективное лечение позвоночника и лечение суставов без операций и медикаментов? Уже много лет проблемы лечения заб...
Происшествия
Около часа назад на ул. Митрополитской произошло ДТП. Автомобиль "Джили", за рулем которого находилась девушка, протаранил микроавтобус "Укртрансбезпеки". Как сообщает с места событий корреспондент 0629, девушка въехала в заднюю часть микроавтобуса, не выдержав безопасную дистанцию. В результате ДТП никто не пострадал. У легковушки был поврежден бампер. Обстоятельства аварии выясняют сотрудники полиции.
Мнение
Вчера в Мариуполе произошло нападение на арт-платформу «ТЮ». 30 человек в балаклавах ворвались в здание. Действовали слаженно. Одной минуты им хватило, чтобы разгромить помещение, мебель, оборудование, избить людей и сбежать. Полиция открыла уголовное производство по статье хулиганство. «Угрозы национальной безопасности нет», - пояснили в СБУ. И действительно, нет. Есть большая угроза демократии. Есть огромная угроза личной безопасности каждого, кто живет...
Криминал
Мариупольчанка, чтобы “спасти сестру” отдала мошенникам все свои сбережения. Об этом сообщает пресс-служба Центрального отдела полиции. Утром 32-летней женщине позвонил неизвестный, который представился сотрудником полиции. Мужчина ничего не спрашивая, сразу перешел к делу и сообщил, что ее родная сестра попала в беду и находится в отделении полиции. Чтобы освободить родственницу от уголовной ответственности, женщина должна перечислить 25 тыс. гривен. От н...
Общество
В Мариуполе хотят создать единую прачечную управления образования. Ее оснастят инновационным оборудованием и в прачечной будут стирать белье для всех дошкольных комбинатов. Проект решения  о создании такого предприятия вынесен на сессию Мариупольского городского совета, но возник вопрос к зарплате руководителя. Как выяснилось, директор прачечной будет назначаться без конкурса. Об этом сегодня на Координационном совете сообщила начальник департамента образо...
Реклама
Образование для детей – лучшая инвестиция! Нужно ли оттягивать ребенка за уши от компьютера или смартфона? Лучше превратите развлечение в любимое дело Вашего ребенка! Мы вам в этом поможем. Малая Компьютерная Академия – это не просто шаг в ИТ для Вашего ребенка, а возможность превратить его интересы в дело всей жизни еще в раннем возрасте! Приглашаем вас на День Открытых Дверей в Малой Компьютерной Академии для детей 8-14 лет! В этот день все желающие смог...
Криминал
В Мариуполе арестован мужчина, который избил сожительницу. Пострадавшая в реанимации. Об этом сообщила пресс-служба прокуратуры Донецкой области. “Вечером 13 августа в Кальмиусском районе 38-летний мужчина, находясь в состоянии алкогольного опьянения, в ходе ссоры нанес несколько ударов ногой по голове и ножом по туловищу своей сожительнице, причинив ей многочисленные телесные повреждения”, - говорится в сообщении. В настоящее время женщина в тяжелом состо...