Новини компаній
11:00, 31 липня 2017 р.

На варті психічного здоров`я

Новини компаній
На варті психічного здоров`я

Ситуація в Донецькій та Луганській областях спричинила необхідність зміни стереотипів поведінки, стилю життя, оцінок, потреб та мотивації, щоб ефективно функціонувати в нових умовах. Складна ситуація такого роду, може призвести до розвитку розладів емоційних, пізнавальних, рухо - вольових процесів.

Будь-якій людині важко розлучатися з рідним будинком, устроєм. Особливо важко це для тих, хто виїжджає з міста не по своїй волі, а унаслідок загрози життю або незгоди з обстановкою, що встановилася на окупованій частині Донбасу, розповідає в інтерв’ю Борис Гуменюк, психолог Центру Психосоціальної Адаптації.

Борис, а як відбувається процес допомоги в Центрі Психосоціальної Адаптації?

Діяльність Центру - це відгук на запити психосоціальної допомоги населенню. Потреба в психосоціальній підтримці виникає під впливом як внутрішнього так і зовнішнього факторів, а в деяких випадках складним поєднанням обох цих факторів.

Наш Центр вирішує широке коло психосоціальних проблем у вигляді психологічної роботи. Ми нейтралізуємо негативний вплив на психічне здоров’я та міжособистісні відносини.

Ми вважаємо, що здорова психіка забезпечує оптимальну життєдіяльність людини. З цією метою наш Центр виявляє психосоціальні проблеми, консультує, проводить заняття та тренінги.

Пріоритетом нашої роботи є надання психосоціальної підтримки, яка є буфером, пом’якшуючим наслідки впливу військового конфлікту. Ми підтримуємо як емоційно, так й інформаційно.

Наша підтримка пом’якшує стресові явища, які є чинниками ризику, захищає від руйнівної поведінки та наслідків впливу стресу, дає почуття особистого контролю та самоповаги. Психосоціальна підтримка позитивно впливає на стан здоров'я й може включати в себе як індивідуальний так і груповий характер.

Наша команда плідно допомагає людям пережити проблему, що виникла в результаті конфлікту на Донбасі, адаптуватися до життя в Маріуполі, розкрити в собі внутрішні ресурси, що допомагають стати соціально корисними, як для міста, так і для країни в цілому.

В комплексі робота нашого Центру спрямована не лише на надання психологічної підтримки, але і на впровадження культури звернення до кваліфікованих психологів при виникаючій необхідності, набуття знань, умінь та навичок.

Борис, а Ви вважаєте, що впровадження культури звернення до кваліфікованих психологів є актуальним в умовах нашого сьогодення?

Внутрішньо переміщені особи й місцеві жителі Маріуполя усвідомлюють свою потребу в роботі з психологом, але багато хто не розуміє, що їм потрібна психологічна допомога і навіщо взагалі потрібні психологи. А деякі навіть не знають, що така допомога існує. При цьому значна частина внутрішньо переміщених осіб й місцевих жителів мають ознаки дезадаптації та тривоги.

Борис, враховуючи тривалість конфлікту, чи можливо прогнозувати наслідки для психіки жителів Донбасу?

Ми знаходимося поряд з лінією зіткнення, тому майже кожному знайомий стан дистресу. Як правило декілька видів стресу накладаються один на інший. Передусім маю на увазі, стрес, який пережили жителі Донбасу - від інформаційної агресії. Інформаційна війна розділила країну на два полюси, що підвищило загальний рівень тривоги в суспільстві.

Постійний стрес жителів Донецького і Луганського регіонів - це реальна загроза життя і очікування: ось-ось станеться щось небезпечне для життя мого, моєї сім'ї, мого найближчого оточення.

Жителі Донбасу, як виявилося, в маленьких містечках і селах, де психологічна робота практично не проводиться, мають високий показник депресивних, афективних і психосоматичних розладів. На сьогодні ситуація, з зрозумілих причин, не покращала і потребує комплексного рішення.

Наслідки такого роду конфлікту можуть переслідувати людину в ході усього життя, тому якщо ви помічаєте за собою хронічну втому, замкнутість, апатію, безсоння, безпричинну тривожність або неконтрольовану агресію - зверніться по допомогу. Пережити наслідки такого роду конфлікту легше за допомогою фахівця.

Борис, хто допомагає Центру Психосоціальної Адаптації в реалізації власного потенціалу?

Громадська Організація «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій», Психологічна Кризова Служба, створила в м. Маріуполі Центр Психосоціальної Адаптації в рамках проекту “Психосоціальна стабілізація постраждалих від конфлікту в Україні” за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської служби допомоги Україна.

Центр відкритий для всіх категорій населення, постраждалих внаслідок конфлікту в Україні, мета роботи центру - надання кваліфікованої професійної допомоги, яка є безкоштовною.

З усіх питань звертатись в Центр Психосоціальної Адаптації:

за адресою: м. Маріуполь, вул. Миколаївська 7/17, оф. 207;

за номером телефону (098) 051 62 06, або (095) 854 57 40 з 10.00 до 19.00 щоденно.

https://m.facebook.com/groups/726089177499557?ref=bookmarks

http://www.pss.org.ua/центри/маріуполь/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...